Наполи и Барселона оставиха всичко за реванша (видео+галерия)

Отборите на Наполи и Барселона не излъчиха победител в първия 1/8-финал от Шампионската лига, игран на стадион "Сан Паоло" в Неапол. Домакините първи стигнаха до гол чрез Дрис Мертенс в 30-ата минута. В 57-ата каталунците изравниха с попадение на Антоан Гризман. Барселона завърши мача с 10 души, след като Артуро Видал беше изгонен за неспорстменско поведение в края. Той ще пропусне реванша на "Камп Ноу" след три седмици. Аут е и Серхио Бускетс заради натрупани жълти картони. @@@ @@@

StartingXI: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui, Fabian, Demme, Zielinski, Callejon, Mertens, Insigne.

The starting 11 for

#NapoliBarça #NapoliBarça

!

!

Двубоят започна с домакински натиск, който бързо беше укротен. Каталунците заиграха в познатия си стил с множество къси подавания и търпеливо изчакване на удобна ситуация. Първият удар към едната от двете врати беше нанесен от Лионел Меси, който стреля в 9-ата минута, но ударът му мина над вратата над Оспина. Отговорът на Наполи беше удар на Мертенс, но Тер Стеген уверено улови. Наполи вдигна оборотите и с бързи комбаниции принуди каталунците да се приберат в своята половина, но това продължи за кратко. Барселона отново си върна владеенето на топката и установи приспивно темпо. Двубоят започна с домакински натиск, който бързо беше укротен. Каталунците заиграха в познатия си стил с множество къси подавания и търпеливо изчакване на удобна ситуация. Първият удар към едната от двете врати беше нанесен от Лионел Меси, който стреля в 9-ата минута, но ударът му мина над вратата над Оспина. Отговорът на Наполи беше удар на Мертенс, но Тер Стеген уверено улови. Наполи вдигна оборотите и с бързи комбаниции принуди каталунците да се приберат в своята половина, но това продължи за кратко. Барселона отново си върна владеенето на топката и установи приспивно темпо. @@@ @@@ Статистиката показваше 65 процента владеене на топката за каталунците, макар да липсваха опасности пред вратата. В 24-ата минута Меси получи топката от Бускетс пред наказателното поле, завъртя се и подаде, но не намери свой съотборник. В 26-ата минута Инсиние загуби топката в средата, последва атака на Барселона чрез Меси, но отбраната на Наполи се справи. Така се стигна до 30-ата минута, когато след светкавична контраатака топката попадна у Дрис Мертенс, който с удар с десния крак направи Тер Стеген безпомощен. Статистиката показваше 65 процента владеене на топката за каталунците, макар да липсваха опасности пред вратата. В 24-ата минута Меси получи топката от Бускетс пред наказателното поле, завъртя се и подаде, но не намери свой съотборник. В 26-ата минута Инсиние загуби топката в средата, последва атака на Барселона чрез Меси, но отбраната на Наполи се справи. Така се стигна до 30-ата минута, когато след светкавична контраатака топката попадна у Дрис Мертенс, който с удар с десния крак направи Тер Стеген безпомощен. @@@ @@@ Асистенцията към белгиеца беше Жиелински, който чудесно видя, че съотборникът му е непокрит. След гола гостите тръгнаха по-смело напред, като потърсиха и разнообразие, но Наполи се бранеше умело и удържаше натиска, като не пропускаше да контраатакува опасно. В 42-ата минута Наполи стигна до фаул близо до наказателното поле. Топката беше свалена от Кайехон с глава, но Манолас се размина за малко с втори гол във вратата на Барселона. Резултатът се запази и така двата отбора се оттеглиха на почивка. Асистенцията към белгиеца беше Жиелински, който чудесно видя, че съотборникът му е непокрит. След гола гостите тръгнаха по-смело напред, като потърсиха и разнообразие, но Наполи се бранеше умело и удържаше натиска, като не пропускаше да контраатакува опасно. В 42-ата минута Наполи стигна до фаул близо до наказателното поле. Топката беше свалена от Кайехон с глава, но Манолас се размина за малко с втори гол във вратата на Барселона. Резултатът се запази и така двата отбора се оттеглиха на почивка. Втората част започна без промени и в двата отбора. В 49-ата минута Бускетс игра опасно срещу Мертенс и получи жълт картон, който го извади от реванша след три седмици на "Камп Ноу". Барселона заигра с центрирания в наказателното поле на Наполи. 40 минути преди края Мертенс даде знак, че не може да продължи и беше заменен от Аркадиуш Милик. Така се стигна до 58-ата минута, когато Гризман върна равенството с удар от близка дистанция след подаване на Семедо. Втората част започна без промени и в двата отбора. В 49-ата минута Бускетс игра опасно срещу Мертенс и получи жълт картон, който го извади от реванша след три седмици на "Камп Ноу". Барселона заигра с центрирания в наказателното поле на Наполи. 40 минути преди края Мертенс даде знак, че не може да продължи и беше заменен от Аркадиуш Милик. Така се стигна до 58-ата минута, когато Гризман върна равенството с удар от близка дистанция след подаване на Семедо. @@@ В 62-ата минута Инсиние стреля опасно, но Тер Стеген спаси. Секунди по-късно Кайехон беше изведен опасно пред вратата от Милик, но Тер Стеген излезе напред и предотврати опасността, като се възползва от колебанието на футболиста на Наполи. Малко по-късно Барселона стигна до опасно положение, като Меси не успя да се разпише отблизо. Аржентинецът игра опасно срещу вратаря Оспина, за което получи жълт картон. И двата отбора продължиха да търсят победата, като домакините сякаш бяха по-настоятелни, като Инсиние и Кайехон не успяха да се възползват от положенията си. За Барса пък пропуснаха Меси и Юмтити. В 84-ата минута Инсиние получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл отляво, като потърси далечната греда, но ударът му беше доста неточен. @@@ В 62-ата минута Инсиние стреля опасно, но Тер Стеген спаси. Секунди по-късно Кайехон беше изведен опасно пред вратата от Милик, но Тер Стеген излезе напред и предотврати опасността, като се възползва от колебанието на футболиста на Наполи. Малко по-късно Барселона стигна до опасно положение, като Меси не успя да се разпише отблизо. Аржентинецът игра опасно срещу вратаря Оспина, за което получи жълт картон. И двата отбора продължиха да търсят победата, като домакините сякаш бяха по-настоятелни, като Инсиние и Кайехон не успяха да се възползват от положенията си. За Барса пък пропуснаха Меси и Юмтити. В 84-ата минута Инсиние получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл отляво, като потърси далечната греда, но ударът му беше доста неточен. @@@ @@@ Последваха силни минути за Наполи, но до гол не се стигна. Четири минути преди края Артур стреля в посока вратата на Наполи, но далеч от целта. Две минути преди края чилиецът Артуро Видал извърши нарушение срещу Марио Руи, а след това тръгна да търси саморазправа пред очите на рефера и получи два жълти картона, като остави тима си с човек по-малко на терена. Видал ще пропусне и реванша в Барселона. С човек по-малко каталунците вече пазеха резултата с цената на всичко. Жерар Пике падна след борба за висока топка и беше заменен, като при излизането си от терена показа, че може да продължи игра. Домакините нямаха много време и макар и да опитаха, не успяха да стигнат до успеха в този първи 1/8-финал. Последваха силни минути за Наполи, но до гол не се стигна. Четири минути преди края Артур стреля в посока вратата на Наполи, но далеч от целта. Две минути преди края чилиецът Артуро Видал извърши нарушение срещу Марио Руи, а след това тръгна да търси саморазправа пред очите на рефера и получи два жълти картона, като остави тима си с човек по-малко на терена. Видал ще пропусне и реванша в Барселона. С човек по-малко каталунците вече пазеха резултата с цената на всичко. Жерар Пике падна след борба за висока топка и беше заменен, като при излизането си от терена показа, че може да продължи игра. Домакините нямаха много време и макар и да опитаха, не успяха да стигнат до успеха в този първи 1/8-финал. НАПОЛИ - БАРСЕЛОНА 1:1 НАПОЛИ - БАРСЕЛОНА 1:1 1:0 - Мертенс (30) 1:0 - Мертенс (30) 1:1 - Гризман (57) 1:1 - Гризман (57)

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Манолас, Максимович, Марио Руи, Фабиан Руис, Деме (79-Алан), Жиелински, Кайехон (74-Политано), Мертенс (54-Милик), Инсиние.

Старши треньор: Дж. Гатузо

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике (90-Ленгле), Юмтити, Фирпо, Ракитич (56-Артур), Бускетс, Де Йонг, Меси, Гризман (88-Фати), Видал. Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике (90-Ленгле), Юмтити, Фирпо, Ракитич (56-Артур), Бускетс, Де Йонг, Меси, Гризман (88-Фати), Видал.

Старши треньор: К. Сетиен