Новак Джокович гази в Мелбърн, Сандгрен елиминира №8 Беретини

Седемкратният шампион и защитаващ титлата си Новак Джокович (Сърбия) в лекота се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Сърбинът, който е поставен под номер 2 в схемата, победи във втория си мач от турнира участващия с "уайлд кард" Тацума Ито (Япония) с 6:1, 6:4, 6:2 за 96 минути.Джокович Сърбинът загуби сет в първия кръг срещу Ян-Ленард Щруф, но сега не допусна подобно нещо срещу световния №146. Той направи пет пробива в мача, който се игра при доста ветровито време."Беше борба до края. Условията бяха тежки. Вятърът може да ви изведе от зоната на комфорт много бързо", коментира сърбинът.В третия кръг Джокович ще играе срещу друг японец Йошихито Нишиока, който елиминира Дан Евънс (Великобритания) с 6:4, 6:3, 6:4.Шестият поставен в схемата Стефанос Циципас (Гърция) продължава напред в турнира без игра след отказ на съперника му Филип Колшрайбер поради контузия. Германецът е с мускулно разтежение.В третия кръг Циципас ще играе срещу Милош Раонич (Канада), който елиминира Кристиан Гарин (Чили) с 6:3, 6:4, 6:2.Американецът Тенис Сандгрен елиминира номер 8 в схемата Матео Беретини (Италия) във втория кръг.Сандгрен спечели мача със 7:6(7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5 за три часа и половина.

В решителния пети сет американецът направи пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача с гейм на нула.

Следващият съперник на Сандгрен ще бъде Сам Куери (САЩ), който победи Ричардас Беранкис (Литва) със 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:4, след като наниза 26 аса.