Славия надви руснаци в нервен мач (видео)

Отборът на Славия победи с 3:2 руския Оренбург във втората си контрола на турска земя, която можехте да гледате НА ЖИВО по Sportal TV. Проверката бе изпълнена с нерви, като на няколко пъти футболисти на двата тима се спречкваха след груби влизания. Радослав Кирилов (44) изведе "белите" напред в резултата, а Емил Стоев (62) удвои. Георги Зотов (76) намали изоставането на руския тим. След това Георги Йомов (84) отбеляза трети гол, възползвайки се от добро подаване на Емил Стоев. В самия край на мача Кулишев отново намали след точно изпълнение на дузпа. Преди дни “белите” завършиха наравно 2:2 с Олександрия.Още в първата минута Радослав Кирилов стреля в ръцете на стража на Оренбург. Миг по-късно и Галин Иванов шутира към противниковата врата, но топката излезе в аут. Руснаците отговориха с опасен удар с глава на Михаил Сиваков, при който Георги Георгиев показа добър рефлекс и извади топката с една ръка. В 13-ата минута Филип Рогич стреля от 4-5 метра към вратата на Славия, но Георги Георгиев отново спаси. В 28-ата минута футболист на Оренбург изрита умишлено играч на Славия на тъчлинията, след което последва сериозно спречкване между футболисти и треньорските щабове на двата тима. Това доведе до спиране на играта, която впоследствие бе подновена без картони. В 31-ата минута Фьодор Черних стреля опасно покрай вратата на Славия. Отново Георги Георгиев запази резултата непроменен със страхотно спасява срещу Мамаду Сила, излязъл очи в очи със стража в 33-ата минута. Три минути по-късно защитата на Славия допусна нова неточност, която позволи на Рикардо Алвеш да стреля. Шутът му обаче премина над напречната греда. Въпреки по-добрите действия на руския тим, славистите поведоха в резултата. Остро центриране на Галин Иванов по земя към втора греда бе засечено от Радослав Кирилов, а топката се отби в напречната греда и се оплете в мрежата. В 56-ата минута футболистите на Оренбург достигнаха до головата ситуация с три подавания. Фамайе бе изведен зад гърба на защитата на Славия, но стреля покрай вратата. В 62-ата минута Славия стигна до втори гол в руската врата. Ивайло Димитров - Косъма стреля силно, стражът на Оренбург спаси, след което нападателят отново шутира, а Емил Стоев засече във вратата.

В 75-ата минута Георги Зотов намали изоставането на Оренбург с хубав диагонален шут, който с помощта на гредата се превърна в гол. В 84-ата минута Георги Йомов също се разписа след страхотен пас на Емил Стоев. Йомов изскочи зад защитата, шутира, а в първия момента стражът на Оренбург парира удара. Топката обаче продължи пътя си към вратата и премина голлинията. Вратарят догони кълбото и успя да улови, но голът бе зачетен. Щабът на руския тим оспорва решението на главния съдия, но въпреки това попадението на Йомов беше зачетен. В последната минута на редовното време Оренбург получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, който Кулишев превърна в гол. Секунди по-късно Светослав Вуцов запази аванса на Славия с добро спасяване при удар от далечна дистанция. СЛАВИЯ - ОРЕНБУРГ 3:2 1:0 Радослав Кирилов (44) 2:0 Емил Стоев (62) 2:1 Георги Зотов (75) 3:1 Георги Йомов (84) 3:2 Артьом Кулишев (89)

СЛАВИЯ (първо полувреме):

Георги Георгиев, Андреа Христов, Костантин Иванов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Галин Иванов, Филип Кръстев, Дарко Тасевски, Радослав Кирилов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков;

СЛАВИЯ (второ полувреме): Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Васил Добрев, Петър Патев, Янис Карабельов, Георги Вълчев, Георги Йомов, Емил Стоев, Мартин Атанасов, Ивайло Димитров; ОРЕНБУРГ: Дмитрий Ландаков, Михаил Сиваков, Урош Радакович, Еди Готлиб, Филип Рогич, Даниел Мишкич, Рикардо Алвеш, Андрей Малик, Сергей Тереков, Мамаду Сила, Фьодор Черних