Ранни голове на "Олимпико" изкачиха Ювентус на върха в Серия "А" (видео)

Отборът на Ювентус победи с 2:1 при гостуването си на Рома в последния двубой от неделната програма на 19-ия кръг в Серия “А”. Головете за “бианконерите” отбелязаха Мерих Демирал (3') и Кристиано Роналдо (10') от дузпа, докато за “вълците” точен беше Диего Пероти (68') също от бялата точка. Това е първи успех за "Старата госпожа" срещу този съперник на "Олимпико" от май 2014 година.

И двамата наставници заложиха на същите 11 от предишните си мачове. Дуото в нападение за Ювентус бе съставено от Кристиано Роналдо и Пауло Дибала, а зад тях действаше Аарън Рамзи. На върха на атаката на Рома бе поставен Един Джеко, като от по-задни позиции му помагаха Николо Дзаниоло, Лоренцо Пелегрини и Диего Пероти. Мачът започна по чудесен начин за гостите, които бързо взеха преднина от два гола. Още в 3-ата минута Демирал откри резултата, засичайки центриране на Пауло Дибала от пряк свободен удар. В 9-ата Жордан Верету допусна топката да му бъде отнета от аржентинския нападател и веднага след това халфът го фаулира в наказателното поле. Това означаваше дузпа за "бианконерите", която беше превърната в гол от Кристиано Роналдо. Така португалецът се разписа в шести пореден шампионатен мач. В 18-ата минута Пелегрини можеше да върне едно попадение за "вълците", но Адриен Рабио застана на пътя на топката. Секунди по-късно Демирал беше принудително заменен от Матайс де Лихт. В 32-ата минута Николо Дзаниоло осъществи впечатляващ пробив, като беше спрян с фаул след влизания на Рабио и Де Лихт срещу него. Звездата на домакините обаче получи контузия при тази ситуация и дори беше изнесен от терена на носилка и откаран право в болница. На негово място се появи Дженгиз Юндер. В добавеното време Роналдо се справи с Александър Коларов, но Пау Лопес изби неговия удар.