Франция изпусна победата в Кьолн в последната секунда (видео)

Отборите на Германия и Франция направиха 2:2 в контрола, домакин на която бе "Райн Енерги Щадион" в Кьолн. Гостите на два пъти повеждаха с попадения на Александре Лаказет, но първо Тимо Вернер, а след това и Ларс Щиндъл, успяваха да изравнят за Бундестима. Голът на Щиндъл, оформил крайния резултат падна в последната минута на добавеното време.

Германците съхраниха серията си без загуба, която вече наброява 21 мача. За последно маншафтът изпита вкуса на поражението в полуфинала на Евро 2016 именно срещу "петлите". Оттогава последваха 16 победи и 5 равенства за състава на Йоахим Льов.

И двата отбора показаха зрелищен футбол, а равенството беше най-справедливият изход от срещата.
Французите спечелиха безпроблемно квалификационната си група за Мондиал 2018, в която беше и България. Тимът на Дидие Дешан не срещна трудности и в предишната си проверка, като победи Уелс с 2:0, а головете отбелязаха Антоан Гризман и Оливие Жиру.
Германия и днес започна със състав, от който отсъстваха някои от основните фигури. На вратата беше Кевин Трап, а в центъра на защитата Никлас Зюле беше предпочетен като партньор на Матс Хумелс пред Жером Боатенг. Халхът на Ливърпул Емре Джан действаше като десен бек, а отляво беше Марвин Платенхарт. Сами Кедира и Тони Кроос стартираха като двойка вътрешни халфове, а зад централния нападател Тимо Вернер бяха Илкай Гюндоган, Месут Йозил и Юлиан Дракслер.
Французите пристигнаха в Кьолн без контузения Жиру, а Гризман беше оставен сред резервите. Дидие Дешан пусна в атака Александре Лаказет, Килиан Мбапе и Антони Марсиал, а в средата на терена действаха Блес Матюиди, Корентен Толисо и Адриен Рабио. Карето бранители пред Стив Манданда оформиха Кристоф Жале, Рафаел Варан, Самюел Юмтити и Люка Дин.
Германия отстъпи в предишните си две домакинства на Франция, съответно с 0:3 през 2003 година и 1:2 през 2012-а, а днес тази тенденция можеше да продължи.
Началото бе по-добро за Бундестима, който овладя средата на терена благодарение на Йозил и Дракслер. След 10-ата минута французите започнаха да организират опасни атаки и при една от тях само добрата намеса на Хумелс попречи на Мбапе да изскочи на чиста позиция.
В 19-ата минута Лаказет шутира силно, но Трап успя да избие в корнер. Публиката в Кьолн определено очакваше по-динамична игра, но в средата на полувремето не се случи нищо интересно. Скоростта на Килиан Мбапе създаде нови неприятности на защитата на Германия в 31-ата минута, но Трап отново се намеси подобаващо.
"Петлите" поведоха в 33-ата минута след перфектна комбинация. Антони Марсиал се освободи от Хумелс и въпреки че можеше да завърши атаката сам, предпочете да подаде на свободния Лаказет и той не сбърка на празна врата.
В края на полувремето глупава грешка на Рабио подари топката на Вернер в опасна близост до вратата. Нападателят на РБ (Лайпциг) размени подавания с Йозил и стреля, но Манданда спаси.
Германците вдигнаха темпото в началото на второто полувреме и заслужено стигнаха до гол. В 56-ата минута Йозил разсече френската защита с перфектен пас, който изведе Вернер сам срещу Манданда. Последва удар между краката на стража и публиката ликуваше - 1:1.
След гола Германия натисна и можеше да поведе, но удар от фаул на Тони Кроос прати топката в напречната греда. Манданда докосна топката съвсем леко, но достатъчно, за да й попречи да влезе във вратата. В 71-ата минута Мбапе подаде по възможно най-добрия начин на Лаказет, нападателят на Арсенал овладя топката и безпроблемно преодоля Трап, давайки аванс на "петлите" за втори път в мача.
Германците заиграха "ва банк", но всяка контра на Франция водеше до голова опасност. В 89-ата минута Марсиал пропусна да реши всичко, след като Мбапе го изведе сам срещу Трап. Така се стигна до 3-ата минута на добавеното време и майсторския пас на Марио Гьотце към Ларс Щиндъл, който вкара за крайното 2:2.

ГЕРМАНИЯ - ФРАНЦИЯ 2:2