Борбен Ботев (Враца) изстрада успеха срещу Пирин в Благоевград

Ботев (Враца) постигна изстрадан успех с 2:1 над Пирин в Благоевград в двубой от 31-вия кръг на efbet Лига. Иван Тасев (8) беше точен за домакините, а в добавеното време на първата част Мартин Ачков (45+1) изравни. Мартин Смоленски (49) направи пълен обрата за гостите. Мачът на стадион "Христо Ботев" в Благоевград бе ръководен от Иво Андреев, който показа червен картон на Браян Мендоса.

Двата отбора се намират в последната шестица и се борят за своето оставане в елита.

В 8-ата минута домакините поведоха в резултата след ужасяваща грешка на Меси. Бранителят на Ботев се подхлъзна в най-неподходящия момент, което позволи на Иван Тасев да поеме топката, да навлезе към наказателното поле на Ботев и да прати топката покрай Краси Костов.

В 31-рвата минута Браян Переа опита доста интересно изпълнение, отклонявайки технично топката след центриране по земя, но ударът му мина покрай гредата. Три минути по-късно Венци Бенгюзов стреля мощно, но над вратата.

В добавеното време на първата част гостите от Враца стигнаха до изравнителния гол след прекрасно изпълнение на Мартин Ачков директно от фаул. Той прати топката в горния ляв ъгъл на вратата от далечна дистанция, а стражът Ковальов не помръдна.

Второто полувреме започна силно за гостите, които стигнаха до пълни обрат в 49-ата минута. Мартин Смоленски се разписа във вратата на бившия си отбор. Браян Переа центрира, а бранителят Виталийс Ягодинскис не успя да изчисти и поднесе топката право на крака на Смоленски, който фронтално срещу вратата нямаше как да сбърка.

В 54-ата минута Браянс Мендоса напусна терена преждевременно след втори жълт и респективно червен картон. Бранителят беше останл последен в отбрана и фаулира отскъсващия се Данило Полонский. В този случай решението на главния съдия беше правилно.

В 84-ата минута бе оставено много свободно пространство пред Абу, който стреля, но Костов успя да избие топката, насочена точно под горната греда. В добавеното време на срещата Даниел Генов се устреми към наказателното поле на Пирин. Айуб Абу го подгони и опита да отнеме, но задържа нападателя, който падна на тревата. Главният съдия не се поколеба и отсъди дузпа.

Арбитърът Иво Андреев беше повикан от ВАР, за да преразгледа ситуация, от която се видя, че нарушението започва извън наказателното поле и звършва в него. Ето защо Андреев отмени решението си.

ПИРИН - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:2
1:0 Иван Тасев (8)
1:1 Мартин Ачков (45+1)
1:2 Мартин Смоленски (49)

Вероятни състави:

ПИРИН: 12 Максим Ковальов, 4 Айуб Абу, 28 Виталийс Ягодинскис, 11 Иван Тасев, 73 Венцислав Бенгюзов , 18 Арно Лузайадио, 6 Андрей Йорданов, 14 Данило Полонский, 8 Лазар Боянов, 77 Моду Диане, 19 Юго Комано

Резерви: 1 Марио Кирев, 38 Александър Дюлгеров, 7 Асен Дончев, 20 Брайън Есало, 27 Георги Върбанов, 13 Евгени Георгиев, 16 Мартин Георгиев, 29 Станислав Костов, 83 Христо Попадийн

Старши треньор: Олександър Бабич

БОТЕВ: 76 Красимир Костов, 23 Браян Мендоса, 19 Браян Переа, 21 Бубакар Фей Траоре, 8 Клери Сербер, 24 Мартин Смоленски, 13 Мартин Ачков, 27 Меси Биатумусока, 15 Мирослав Маринов, 77 Стефан Велев, 29 Мартин Бачев

Резерви: 1 Любомир Василев, 9 Даниел Генов, 18 Диого Барбоса, 28 Едуардо Кунде, 11 Ласана Н'диайе, 14 Марко Мажуга, 10 Спас Георгиев, 17 Чавдар Ивайлов, 88 Иван Нешков