Септември се измъкна от "Бончук" в продължението

Тимовете на Марек и Септември играят при 1:1 един срещу друг в мач от 30-ия кръг на Втора лига. Любомир Костов откри резултата в 15-ата минута на срещата, а Жан Пиер Да Силва изравни в даденото от съдията продължение.

Двата тима са в борбата за промоция в елита, като след равенството домакините от Дупница са трети с 54 точки, докато гостите, които бяха водени отново от Николай Митов днес за първи път след завръщането му начело, са втори с 58.

Марек можеше да открие резултата още във втората минута на срещата. Любомир Костов получи топката в наказателното поле и стреля, но Димитър Шейтанов отрази удара му. Малко по-късно пък Жан Пиер Да Силва можеше да вкара на отсрещната врата, но шутът му от добра позиция бе твърде анемичен, за да затрудни вратаря.

В 15-ата минута на мача домакините откриха резултата. Веселин Любомиров получи топката в наказателното поле и намери Костов, който отклони кълбото в мрежата.

Последваха равностойни минути до края на първата част, но до ново попадение не се стигна.

През втората част гостите наложиха натиск, с който да потърсят изравняването. Домакините пък действаха предимно на контраатака в опита да бранят преднината си. В крайна сметка обаче в даденото от съдията продължение Септември се добра до точката. След дълго центриране към наказателното поле Да Силва успя да нанесе решителен удар за крайното 1:1.

МАРЕК 1:1 СЕПТЕМВРИ
1:0 Костов (15)
1:1 Да Силва (90+)

МАРЕК: 12. Младенов, 32. Башлиев, 35. Кавдански, 5. Стойнев, 44. Каймакански, 77. Иванов, 14. Близнаков, 19. Джаджаров, 13. Любомиров, 10. Ганчев, 99. Костов

СЕПТЕМВРИ: 21. Шейтанов, 4. Арсов, 7. Стоянов, 18. Йонашчъ, 15. Динков, 6. Очаи, 10. Рамадан, 24. Маринов, 19. Митков, 14. Да Силва, 9. Тошев