Кремонезе с Антов загуби важен мач в битката за елита

Кремонезе загуби с 1:2 гостуването си на Венеция от 35-ия кръг на Серия "Б". Мачът бе ключов и за двата тима, които са преки конкуренти в битката за влизане в елита и затова успехът на домакините е с двойна цена. Валентин Антов бе титуляр и записа пълни 90 минути за гостите.

Мачът започна добре за Кремонезе, който пръв взе преднина в мача. В 24-тата минута Франко Васкес порази вратата на съперника за 0:1.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

През второто полувреме обаче Венеция направи пълен обрат. Кристиан Гюткяер изравни резултата в 48-ата минута, а Бярки Бяркасон донесе успеха на домакините с втори гол в 76-ата минута.

С тази победа Венеция излезе на 2-рото място във временното класиране с 67 точки. Кремонезе пък остава на 4-ото място с 60 точки и на практика без шансове да се добере до първите 2 места, които дават право на директно класиране в елита.