Англия и Германия отложиха спектакъла за евентуален сблъсък на Мондиала (видео+галерия)

Отборите на Англия и Германия приключиха при 0:0 в скучноват приятелски мач, който ще се запомни по-скоро със заряда по трибуните на “Уембли”, отколкото с играта на терена. Головите ситуации бяха кът. Льорой Сане беше доста близо до попадение в 20-ата минута, когато тресна гредата. По-опасните положения пред двете врати определено бяха през първата част, която се понрави повече с игрови ритъм и опасни шутове.

Джейми Варди и Ейбрахам поведоха британското нападение, като "трите лъва" бяха в по-експериментален състав. Гарет Саутгейт оформи схема с трима бранители, както и Йоги Льов. Юлиан Дракслер и Льорой Сане бяха най-близо до централния нападател Тимо Вернер.
Във втората минута Варди нахлу отляво и центрира ниско към малкото наказателното поле, топката стигна до Киърън Трипиър на втората греда, който стреля от външната страна на мрежата. В осмата минута Сане видя коридор за шут и от десет метра отправи удар от десет метра - кълбото мина на по-малко от метър встрани.
35 Англия - Германия 0:0
В 20-ата минута Сане завъртя топката по прекрасен начин от 22 метра. Фалцът на топката не позволи на Пикфорд да стигне до кълбото, но то не пожела да влезе. Топката срещна напречната греда след великолепното изпълнение. Само три минути по-късно Бундестимът изпусна нова хубава възможност. Вернер беше изведен сам срещу вратаря, стражът спаси с крак, топката попадна у Сане, който стреля към десния ъгъл, но там защитник изби с глава от голлинията. Топката отново се озова във Вернер, който този път я прати над гредата.
В 37-ата Вернер се измъкна при съмнително положение за засада, флагът остана долу, нападателят стреля ниско по диагонала, а вратарят показа завиден рефлекс и изби. В 42-ата Ейбрахам нагледно се освободи от Антонио Рюдигер на 14-ия метър, бранителят обаче протегна крак и се получи рикошет след изстрела. Топката се оказа коварна, но мина леко встрани от гредата. В 44-ата изскочи на чудесна позиция фронтално срещу Марк-Андре тер Стеген, реши да прехвърли вратаря, но насочи доста неточно, а впоследствие защитата на германците се справи.
Втората част започна с хубав удар на Варди с глава в 49-ата минута. Тер Стеген предугади изстрела и успя да се справи с класно спасяване. След почивката темпото поспадна. Двата тима не съумяваха да изострят нападенията си и акциите най-често приключваха без удар. Дввамата селекционери направиха куп смени и допълнително убиха ритъма. Най-чистото положения за второто полувреме дойде в 93-ата минута. Тогава резервата Джеси Лингард получи топка на осмия метър, но шутира над гредата.
Двата тима имат по още един приятелски мач, с който ще приключат календарната година.