Без Балотели Ница пак сгреши (видео)

Без контузения Марио Балотели отборът на Ница отново стъпа накриво на чужд терен и ще посрещне следващия кръг в Лига 1 на 5 точки от лидера Монако. Днес тимът на Люсиен Фавър измъкна 2:2 при гостуването си на Рен, след като на почивката изоставаше с 0:2. Ница обаче няма победа вече в пето последователно гостуване.

За Рен пък това е пето поредно равенство, но като цяло тимът трябва да съжалява, че не спечели. Бретонци стартираха мощно и още до средата на първото полувреме вече бяха вкарали два гола. В 7-ата минута Морган Амалфитано прехвърли красиво Йоан Кардинал за 1:0, а в 21-ата минута Джовани Сио удвои. При второто попадение имаше спорове дали нападателят не е бил в засада, като след разговор между главния и страничния съдия беше взето правилното решение голът да бъде зачетен.

Едва в 30-ата минута гостите от Ница стигнаха до първата си възможност, след като Юнес Беланда засече от въздуха, но право в ръцете на Беноа Костил.

Секунди преди почивката Кардинал запази интригата, след като отрази изстрел на Фирмин Мубеле.

Две минути преди полувремето в игра за отбора от Лазурния бряг се беше появил Анастасиос Донис и това веднага даде нужната класа на тима в атака. В 59-ата минута гръцкият нападател върна едното попадение, а в 76-ата минута беше на крачка от изравняване след индивидуална акция.

Тъй като Ница активно търсеше втори гол, в защита останаха свободни пространства и при една атака в 73-ата минута Сио прехвърли стража, но топката за малко не стигна до мрежата.

Шансът се усмихна на гостите в 81-ата минута, когато наивна грешка на защитата в червено позволи на Валентен Ейсерик да излезе очи в очи с вратаря и да го прониже за 2:2.

След това и двата отбора тръгнаха да печелят и се получиха атрактивни финални десетина минути, като веднъж футболист на Ница изчисти точно пред голлинията, а на другата врата Донис можеше да се превърне в герой, но не успя.