Очаквайте в 15:00: Писателят Иво Иванов за трансфера на Везенков и впечатленията му от Евро 2024

Златният Златан донесе нови три точки на Ман Юнайтед (видео)

Манчестър Юнайтед победи трудно Кристъл Палас с 2:1 в гостуването си от 16-ия кръг в Премиър лийг. "Червените дяволи" измъкнаха трите точки две минути преди края на срещата, а отново герой бе голямата звезда на тима Златан Ибрахимович, който отбеляза супер гол в 88-ата минута. Преди това гостите поведоха с попадение на Пол Погба в 45-ата минута, а "орлите" изравниха в 66-ата минута чрез Джеймс Макартър. Сериозна роля в мача имаше съдията Крейг Поусън, който не видя игра с ръка на Ибра при първото попадение на Юнайтед, а след това пък отмени напълно редовен гол на Хуан Мата.

Уейн Рууни започна мача като титуляр за пръв път от близо месец насам. В началото Манчестър Юнайтед повече владееше топката, но реалните голови положения липсваха. В 23-ата минута Ерик Байи бе изведен на скорост в наказателното поле и веднага върна към Рууни на точката на дузпата, но там Йоан Кабай се върна и в последния момент попречи на нападателя на гостите да стреля.

"Червените дяволи" обче все повече затваряха обръча и първо в 35-ата минута Златан Ибрахимович опита далечен удар, който обаче след рикошет не застраши вратата на домакините. Две минути след това гостите създадоха най-красивата си атака до момента като Пол Погба с техничен прехвърлящ пас намери Уейн Рууни зад защитата, той се обърна и стреля отблизо, но Уейн Хенеси успя да отрази удара му. В 40-ата минута пък Погба бе намерен с дълъг пас в наказателното поле и от труден ъгъл стреля от воле, но отново стражът на домакините бе на мястото си и спаси.

Така полувремето вървеше към нулево реми, но в добавеното време Юнайтед си спечели фаул в половината на съперника. Мата центрира в пеналта, където Ибрахимович с гърди свали за Погба, който отблизо бе точен за 0:1. В ситуацията обаче останаха доста сериозни съмнения, че шведът докосна топката с ръка, а като че ли и голмайсторът бе в засада.

Второто полувреме започна с доста по-атакуваща игра на "орлите" и в 46-ата минута Джо Ледли отправи страхотен далечен удар, който профуча до гредата. Манчестър Юнайтед пък отговори с много неточен изстрел от фаул на Златан.

В 63-ата минута домакините стигнаха до най-добрата си голова възможност, когато удар на Джеймс Макартър бе спасен със сетни сили от Давид Де Хеа. Само три минути след това се стигна и до изравняване на резултата. Деймиън Дийлейни с великолепен пас с пета изведе Макартър в наказателното поле и той отблизо прати топката в мрежата за 1:1.

Юнайтед  можеше да се върне в мача две минути по-късно, когато Рууни опита техничен прехвърлящ удар, който доста затрудни Хенеси. В 70-ата минута гостите успяха да отбележат гол чрез Хуан Мата, но той бе отменен заради засада, каквато по-скоро нямаше.

До края на мача манчестърци натиснаха в търсене на победата и в 78-ата минута Маркос Рохо стреля нелошо с глава, но покрай вратата. Минута по-късно и Джеси Лингард бе изведен на скорост от Ибрахимович, но ударът му бе спасен от Хенеси. В 88-ата минута Юнайтед най-накрая се добра до победата. Пол Погба пусна извеждащ пас за Златан Ибрахимович, който напредна и от труден ъгъл прати топката във вратата за крайното 1:2.

Така Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа и 7-ми пореден мач без загуба в първенството, като остава на 6-ото място с 27 точки. Кристъл Палас пък вече е 16-ти с 15 точки в актива си.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!