Световният шампион отново бие без напрежение (видео)

Отборът на Германия надви с 2:0 Северна Ирландия в световна квалификация, играна в Хановер. Ранни голове на Юлиан Дракслер (13) и Сами Кедира (17) запазиха стопроцентовия актив за шампиона на планетата. Тимът на Йоги Льов води в групата с пълен актив от 9 точки и без допуснат гол.

Марио Гьотце поведе нападението на Маншафта, подкрепян от Томас Мюлер, Месут Йозил и Юлиан Дракслер. Гостите разчитаха на схема 5-4-1.

В третата минута Томас Мюлер качи перфектно топката на главата на Гьотце, но МакГавърн показа отличен рефлекс и изби. Момчетата на Льов упражниха домакински натиск и търсеха изстрели към вратата. В 13-ата Дракслер си освободи пространство и с нисък удар от дъгата откри резултата. Лявото крило на германците отправи коварна топка, която тупна пред вратаря и влетя в далечния ъгъл.

Само четири по-късно резултатът стана 2:0. Сами Кедира беше изпуснат на три метра от голлинията и с глава реализира. Подаването дойде от Матс Хумелс, който също се беше включил за изпълнение на корнер. В 26-ата Джейми Уорд напредна и успя да стреля към Мануел Нойер, ала топката не затрудни германския вратар. В края на полувремето Мюлер също опъна мрежата, но страничният съдия вдигна флага, показвайки, че топката е излязла в аут. В 42-ата минута Хумелс фаулира Мадженис на границата на наказателното поле, като съдията прецени, че нарушението е отвън.

В 48-ата резервата Илкай Гюндоган стреля - ударът му беше блокиран. Шест минути по-късно Жером Боатенг изведе Гьотце с дълго подаване, нападателят върна с глава, ала не намери съотборник пред малкото наказателно поле. Кедира, Боатенг и Кроос опитаха неточни изстрели от дистанция. Световните шампиони натискаха, атакуваха почти постоянно, а островният им съперник се защитаваше добре. В 78-ата и 80-ата Гьотце и Шкодран Мустафи потърсиха гола с интересни удари, при които топката премина покрай гредата. В 81-ата Гюндоган също разочарова с неточен мерник. В 87-ата и Кедира пропусна изгоден шанс.

В крайна сметка Маншафтът се поздрави с нови три точки и върви уверено напред.

Германия - Северна Ирландия - 2:0
1:0 - Дракслер (13)
2:0 - Кедира (17)