САЩ доминира на старта на женския баскет в Рио

Шампионът от последните пет Олимпиади в женския баскетболен турнир САЩ започна участието си на XXXI олимпийски игри в Рио де Жанейро с разгромен успех с 121:56 над аутсайдера в група "А" Сенегал. Американките стартираха мощно и поведоха с 35:9 още след първата четвърт, което бе сигурен знак за предстоящия разгром с 65 точки разлика в края.

Всички 12 баскетболистки на САЩ вкараха поне по 4 точки, като 7 от състезателките на Джино Ориема отбелязаха 10 или повече точки. Диана Таураси, Силвия Фоулс и Бриана Стюърт реализираха по 15 точки за олимпийските и световни шампионки, а Бритни Гринър завърши с 14. За Сенегал с 10 точки завърши Фату Диенг.

По-късно днес има още три срещи от баскетболния турнир при жените.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!