Исландия подходи великодушно с Латвия

Отборът на Исландия, който вече си осигури участие на Евро 2016, не победи Латвия като домакин в мач от Група "А" на квалификациите. Островитяните поведоха с 2:0, но в крайна сметка допуснаха изравняване за крайното 2:2. Колбейн Сигторсон откри резултата още в петата минута, а Гилфи Сигуртсон удвои в средата на втората част. През втората част обаче Александрс Цауня и Валерий Шабала донесоха точка за латвийците. В края на мача гол за домакините бе отменен и така Латвия си тръгна с престижно равенство.

Така или иначе Исландия вече мисли за дебюта си на голямо футболно първенство, след като има 20 точки в актива си и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в групата. Латвия пък записа едва пета точка в надпреварата.

ИСЛАНДИЯ - ЛАТВИЯ 2:2
1:0 Сигторсон (5)
2:0 Сигурдсон (27)
2:1 Цауня (49)
2:2 Шабала (68)