Левски с категорична победа в Бургас

Шампионът на България Левски записа напълно очаквана и категорична победа в изтеглен двубой от X кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Черноморец (Бургас) със 108:70.

Николай Върбанов беше най-резултатен за столичани с 19 точки, Павел Иванов и Алекс Симеонов вкараха съответно по 15 и 14 точки, а Станимир Маринов и Димитър Димитров записаха съответно по 12 и 11 точки срещу имената си.

За „Акулите” най-резултатни бяха Димитър Рошманов и Илия Милутинович, като всеки от тях отбеляза по 18 точки, а Любен Пасков завърши със 17 точки и 10 борби.

През първото полувреме играта премина при разменено надмощие, след като домакините бяха много по-концентрирани в първата четвърт и това им даде възможност да поведат с осем точки – 26:18. Възпитаниците на Константин Папазов коригираха представянето си през вторите десет минути и след няколко добри атаки се добраха до пълен обрат още на почивката – 51:47.

През второто полувреме шампионите контролираха напълно събитията на терена и демонстрираха, че са по-класния от двата състава. Левски взе третата четвърт с 28:13, с което си осигури комфортна преднина, а в заключителните десет минути гостите не намалиха темпото и стигнаха до 38 точки аванс, за крайното 108:70.