Каляри оцеля в спираща дъха драма

Отборът на Каляри се класира напред в турнира за Купата на Италия след изключително драматичен мач срещу Модена. Тимът от Сардиния се наложи с 9:8 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши 4:4, като домакините на два пъти изравняваха в последните минути.

Автогол на вратаря на Каляри Алесио Краньо даде аванс на Модена в 6-ата минута и този резултат се запази до почивката. В 59-ата минута Даниеле Конти изравни, но в 68-ата Давиде Лупи вкара втори гол за гостите. Те вече се виждаха победители, но в последните секунди Самуеле Лонго прати мача в продължения.

В тях Пабло Граноче на два пъти доближи Модена до крайния успех, но Лонго и Диего Фариас с гол в 119-ата минута докараха нещата до дузпи. Там Алесандро Гато, Вилфред Осуджи и Тиаго Чионек направиха фаталните пропуски за Модена.

В следващия кръг Каляри ще гостува на Парма.

КАЛЯРИ - МОДЕНА 4:4 след прод. (9:8 след дузпи)
0:1 Краньо (6) авт.
1:1 Конти (59) д.