Нефтохимик 2010 не остави никакви шансове на Рилски спортист

Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи с категоричното 89:61 при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) и по този начин записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите.

Вера Перостийска беше най-резултатна за бургазлийки, Драгана Гобелжич приключи с 18 точки, а Ивелина Вранчева и Борислава Христова вкараха съответно по 13 и 12 точки за успеха.

Ива Терсиева се отличи с 18 точки за Рилецо, а Клеандра Робъртс и Алисън Боумън вкараха по 14 точки.

Баскетболистките на Нефтохимик поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като след десет минути игра бургазлийки вече имаха двуцифрен аванс – 30:15, а до края на първото полувреме стана още по-обезкуражаваща – 51:31.

Успокоени от солидната си преднина, баскетболистките на Нефтохимик намалиха темпото, но въпреки това, съперничките им не намериха начин да стопят пасива си, а дори напротив – разликата в резултата продължаваше да расте и последния съдийски сигнал прозвуча при 89:61 в полза на Нефтохимик 2010.