Боянов с добър мач срещу Маями

Българското крило на Южна Алабама Георги Боянов изигра добър мач при загубата на неговия отбор от Маями в колежанското първенство. Баскетболистите на треньора Матю Грейвс отстъпиха на реномирания съперник с 12 точки - 75:87, инкасирайки третото си поражение от началото на сезона.

"Ураганите" от Флорида свършиха работата си още през първото полувреме, стартирайки мача с 23 безответни точки, а след това не изпуснаха инициативата нито за секунда.

21-годишният българин отново попадна в стартовата петица на "ягуарите" и за 22 минути игрово време се отчете с 8 точки, 6 борби и 1 отнета топка. 203-сантиметровият Боянов вкара 3/4 опита за 2 точки, 1/2 за 3 точки и 1/2 от наказателната линия.

Най-резултатен бе Кен Уилямс, който реализира 16 точки, докато за Маями Шелдън Маклелън се отчете със 17.