Дунав 8806 взе дербито с Монтана 2003

Шампионките от Дунав 8806 (Русе) записаха нова победа в Националнатаб Баскетболна Лига при дамите, след като спечелиха гостуването си на Монтана 2003 с 83:80, като момичетата на Георги Божков си подсигуриха победата в третата четвърт.

Тамара Баич вкара най-много за русенки – 22 точки, Кристина Сантяго и Жаклин Златанова добавиха съответно по 18 и 16 точки, а Зорница Костова завърши с 11 точки, 7 асистенции и 7 борби.

Юдит Кайдачи завърши с „дабъл-дабъл” за Монтана – 20 точкии 14 борби, а Кортни Дювър завърши с 18 точки.

Двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, като в края на първата четвърт домакините имаха лек аванс – 27:25, но през втория период русенки регистрираха две добри серии и успяха да стигнат до пълен обрат – 47:41.

Шампионките си подсигуриха до голяма степен победата в минутите след почивката, когато бяха пълни господарки на терена, а нова серия,този път от 13:1, донесе и най-голямата разлика в този мач – 19 точки в полза на Дунав.

До последния съдийски сигнал, баскетболистките на Монтана дадоха всичко от себе си, за да се върнат в мача и да зарадват феновете си с победа, но силите им стигнаха само да стопят пасива си до три точки, като при тази разлика прозвуча и последния съдийски сигнал – 83:80 в полза на Дунав 8806.