Албания не се даде на Франция (видео)

Домакинът на Евро 2016 Франция завърши 1:1 с Албания в приятелска среща, играна в Рен. Мергин Маврай даде аванс на гостите в резултата в 40-ата минута, но в 73-ата резервата Антоан Гризман изравни и спаси "петлите" от поражение.

Още във втората минута Лорик Кана уцели греда за Албания с глава след изпълнение на ъглов удар, а играчите на Дидие Дешан отговориха с опасен, но неточен шут на Матийо Валбуена в 7-ата минута. В 16-ата минута гостите отново бяха много близо до гол във вратата на Франция, но сантиметри не достигнаха на Маврай да порази целта, този път след изпълнение на фаул.

В 40-ата минута обаче късметът не покри домакините и Албания излезе напред в резултата. Маврай изпрати топката във вратата на Юго Лорис с глава, след като френската отбрана отново бе "матирана".

В 68-ата минута на Лорис му се наложи да прави решаващо спасяване след шут на албански футболист и гостите пропуснаха възможността да поведат с 2:0.

В 73-ата минута нападателят на Атлетико Мадрид Антоан Гризман все пак спаси честта на Франция с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле и "петлите" избегнаха поражението.

СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!