Гери Георгиева и Ньордлинген със загуба в Германия

Ньордлинген, където играе Гергана Георгиева, загуби като гост от Саарлуис със 76:84 (23:24, 17:18, 13:16, 23:26) точки в мач от осмия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката се отличи с 5 точки, 2 отнети топки и 1 чадър за 24 минути като титуляр. Ньордлинген е с актив от 4 успеха и 4 поражения и заема пета позиция в класирането.

Екатерина Димитрова беше резерва при победата на Шарлевил над Нант с 67:50 точки в мач от шестия кръг във френското първенство. Шарлевил има в актива си 4 победи и 2 загуби и е на трето място в подреждането. Пловдивчанката игра 17 минути и записа 5 точки, 2 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки.

В италианската Серия А2 Димана Георгиева и Брони победиха Карагуте с 59:39 точки в мач от седмия кръг. Брони има в актива си 3 успеха и 2 поражения и заема четвърто място във временното класиране. Националката започна в стартовата петица на Брони и за 31 минути записа 14 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 2 чадъра.