Лекция на Теодосич при успех на ЦСКА срещу Уникаха

Милош Теодосич изнесе лекция при победата на ЦСКА (Москва) с 95:86 срещу Уникаха (Малага) в четвъртия кръг от редовния сезон на Евролигата. Сърбинът бе истински маестро на върха на нападението на руския гранд и завърши с 27 точки и 10 завършващи подавания за 28 минути на терена, а освен това бе почти безпогрешен в стрелбата - 6/8 за 2 точки и 5/6 за точки.

Виталий Фридзон и Сони Уиймс също бяха на ниво с по 16 точки всеки и помогнаха за четвъртата победа на тима от началото на сезона. Загубата бе първа за Уникаха, като до момента испанците и руснаците бяха с по три победи в тази група.

Московските "армейци" бяха начело в резултата през целия мач, като още в първата част реализираха 29 точки, повеждайки с 29:21, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена - 52:39.

През третата част в редиците на домакините имаше леко отпускане, което позволи на испанците да наваксат повече от половина си пасив, за да се стигне до 72:66 след 30 минути, но в крайна сметка ЦСКА не допусна изненада и триумфира с 95:85.

Миндаугас Кузминскас и Джейсън Грейнджър бяха на ниво за Уникаха, реализирайки по 20 точки всеки, като Грейнджър оформи своя "дабъл-дабъл" с 10 асистенции.