Олимпиакос смълча 18 хиляди в Белград

Олимпиакос (Пирея) смълча 18 хиляди зрители, изпълнили зала "Комбанк Арена" в Белград, надигравайки Цървена звезда с 61:57. Гърците записаха четвъртата си победа от началото на сезона в Евролигата и продължават без загуба, докато за сърбите това бе второ поражение и те имат актив 2-2.

Василис Спанулис и компания свършиха работата си през втората част на двубоя, която спечелиха с 24:12, след като губеха с точка след първата (13:14) и така се оттеглиха на почивка с повече от добър аванс - 37:26.

Те контролираха случващото се на паркета и през третата четвърт, след която водеха с 50:36, а в заключителните 10 минути удържаха на финалния щурм на "звездашите", които дадоха всичко от себе си, но стигнаха единствено до по-малка загуба - 61:57.

Спанулис се отчете с 14 точки и 4 асистенции за победителите, а Брайънт Дънстън реализира 11 точки.

Бобан Марянович вкара най-много за домакините - 13 точки, а Никола Калинич и Яка Блажич завършиха с по 10 точки всеки.