Ейбар прекърши Райо като гост в голов трилър (видео)

Отборът на Ейбар записа ценна победа в гостуването си на Райо Валекано от 10-ия кръг в Примера дивисион. Двата тима направиха доста вълнуващ двубой, в който гостите се наложиха с 3:2 на "Вайекас" и така спряха серията си от 5 мача без успех в своя актив.

Ейбар дръпна с два гола като първо в 37-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Начо Мартинес срещу Енеко Боведа, а Микел Арубарена бе точен от бялата точка. В 49-ата минута пък след великолепен извеждащ пас от дълбочина Федерико Пиовакари изскочи срещу вратаря и направи 0:2.

Райо обаче не се предаде и  успя да се върне в мача с два бързи гола за две минути. Първо в 67-ата минута Лео Баптищао получи центриране в наказателното поле и с прекрасен изстрел с глава намали резултата, а минута по-късно отново той засече остър пас по земя и направи 2:2.

В 86-ата минута обаче гостите нанесоха нов удар като Абрахам Минейро центрира прекрасно в наказателното поле, а Арубарена успя да засече топката във вратата за 2:3 и така донесе успеха на Ейбар.

След този мач Райо остава на 11-ата позиция с 11 точки в актива си. Ейбар пък се изкачи до 9-ата позиция с 13 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!