Първа изява на новото ръководство на Федерацията по Вдигане на тежести

УЕФА подхваща БАТЕ за расизъм

УЕФА започна дисциплинарно разследване на БАТЕ (Борисов), чиито запалянковци са обвинени в расистки обиди на бразилския нападател на Шахтьор (Донецк) Луис Адриано. Инцидентът е станал на снощния мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига в Борисов, в който гостуващият Шахтор победи със 7:0, а Луис Адриано вкара 5 гола.

"Местните запалянковци викаха срещу мен, наистина обидни викове, расистки. Тяхното поведение е недопустимо, аз съм шокиран и обиден", каза футболистът.

Снощи Луис Адриано отбеляза най-бързите четири гола от един играч в Шампионската лига - за 17 минути през първото полувреме. Той мина и през най-бързия хеттрик в историята на Шампионската лига - 7 минути.