Дунав 8806 спечели "Купа Русчукъ"

Шампионът на България Дунав 8806 (Русе) продължи традицията да печели титлата от предсезонния международен турнир по баскетбол за жени за "Купа Русчукъ". Русенки постигнаха успех и в последния си мач от надпреварата срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) със 79:61 (21:6, 27:21, 11:22, 20:12). Така те станаха единственият тим с пълен актив от три победи.

Домакините спечелиха първата част с 21:6, а на почивката имаха аванс от 48:27. След подновяването на играта баскетболистките от Бургас се опитаха да се върнат в мача. Те дори намалиха изоставането си до 7 точки броени секунди преди края на третата част, но тройка със сирената на Тамара Баич направи резултата 59:49. До края шампионките на България не позволиха обрат и стигнаха до успех със 79:61 точки.

Най-добра за победителките беше Радостина Димитрова с 20 точки, а Кристина Сантяго се отличи с 16 точки и 7 борби.

За бургаския тим най-резултатна беше Борислава Христова с 22 точки, а Лидия Върбанова и Драгана Гобелич добавиха по 10 точки.

След края на срещата се проведе и официално закриване на надпреварата. Най-добрите състезателки в различните категории заслужиха индивидуални награди, връчени им от кмета на Русе Пламен Стоилов.

За най-добър борец на турнира беше отличена Латриша Лъвингс от Дунав 8806, с най-много асистенции - Ивелина Вранчева от Нефтохимик 2010, най-добър реализатор е Кристина Сантяго от Дунав 8806, най-добър защитник - Неда Джурич от Монтана 2003, а призът за MVP на турнира отиде при Кортни Дювър от Монтана 2003.

Специална награда получи и най-добрият треньор в надпреварата - Георги Божков.