Левски се отпуши далеч от "Герена" с разгром преди сблъсъка с шампионите (видео+галерия)

Отборът на Левски разгроми с 4:1 Хасково в мач от деветия кръг на “А” група и постигна трета поредна победа и първа далеч от “Георги Аспарухов”. Луис Педро (26), Валери Домовчийски (40), Владимир Гаджев (75) и Антонио Аниете (77) бяха точни за “сините”, докато Емил Ангелов от дузпа в 84-ата минута оформи крайния резултат. При нарушението за 11-метровия наказателен удар червен картон получи Аймен Белаид, който отпада от сметките за сблъсъка със Спартак (Варна) за Купата на България, но за радост на Георги Иванов ще бъде на линия за двубоя със Лудогорец.

С тази победа “сините” се доближиха на една точка от първото място, но всички останали конкуренти са с мач по-малко.

Гонзо заложи на същите 11, които спечелиха дербито със Славия миналата събота, което не се бе случвало през този сезон. Гостите взеха от самото начало инициативата и в средата на полувремето поведоха.
Луис Педро бе точен в 26-ата минута, след като от един метър от празна врата се разписа. Преди това Бедоя със страхотен финт прехвърли бранител и стреля, а Боян Пейков изби топката. Тя попадна във Валери Домовчийски, който бе в положение на засада. Нападателят удари гредата, а при добавката Педро вкара своя втори гол за тима.
Домовчийски удвои в 40-ата минута след нова грешка на Пейков. Гаджев проби и опита да прехвърли стража на домакините, който при опита си да хване топката я изпусна и нападателят на столичани вкара своя трети гол за сезона.
Второто полувреме гостите продължиха да държат инициативата. В 60-ата минута Антонио Аниете замени Домовчийски и се превърна в главно действащо лице. Първо подаде на Владимир Гаджев, който сам срещу Пейков направи 3:0 в 75-ата минута, а секунди по-късно с глава испанецът вкара своя втори пореден гол. Той се разписа след центриране на Веселин Минев.
При следващата атака Кирчо Крумов удари горната греда над Пламен Илиев. Шест минути по-късно Недялко Хубенов надбяга Белаид, който го фаулира в наказателното поле. Последва дузпа и черве картон за защитника. Емил Ангелов бе точен срещу бившия си тим за 1:4.
Така Левски продължи положителната си серия в Хасково, където за първи и последен път в "А" група загуби през 1983 година.
Четвъртата поредна загуба закотви домакините на последно място с четири точки.