Белгия без проблеми срещу Австралия (видео)

С голове на Дрийс Мартенс и Аксел Витцел Белгия стигна до победа с 2:0 над Австралия в контрола преди старта на квалификациите за Евро 2016. Домакините не срещнаха особени трудности срещу мощните физически австралийци и още в началото на мача им показаха кой е господар на терена.

В 12-ата минута силен удар на Дрийс Мартенс беше с мъка отбит в корнер от стража на "кенгурата" Мат Райън. В 18-ата минута обаче той беше безпомощен след поредната мощна акция на четвъртфиналиста на Мондиал 2014. Удар на Кевин де Брюйн срещна гредата, отбраната на Австралия не успя да изчисти добре, топката попадна у Мартенс, който прехвърли Райън за 1:0.

Втората част започна по-спокойно, като първото положение пред вратата на Австралия беше в 59-ата минута, когато удар на Де Брюйн мина на сантиметри от вратата. Треньорът Вилмотс извърши три смени накуп, а влезлите като резерви играчи динамизираха играта. Така се стигна и до втория гол във вратата на Австралия, като негов автор стана полузащитникът на Зенит Аксел Витцел. Той получи прецизен пас от Насер Шадли, овладя топката и с прецизен удар удвои.

Белгия стартира квалификациите за Евро 2016 срещу Андора на 10 октомври. По предварителна програма "червените дяволи" трябваше да играят с Израел на 9 септември, но мачът беше преместен за март догодина заради нестабилната политическа обстановка в региона.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!