Ангола шокира Австралия след рецитал на колежанин (видео)

Ангола шокира Австралия, след като победи "озитата" с 91:83 и запази теоретичен шанс за класиране за следващата фаза на световното първенство. Шампионите на Африка трябва да стискат палци за победа на Южна Корея над Мексико, която ще им осигури място в елиминациите.

Треньорът на австралийците Андрей Леманс реши да даде почивка на част от основните си фигури като Джо Ингълс и Арън Бейнс, но въпреки това възпитаниците му изиграха много добро първо полувреме.

В отсъствието на двамата титуляри, Камерън Беърстоу и Джо Гулдинг се изявиха като лидери за Австралия и помогнаха на тима си да поведе с 29:42 след едно изиграно полувреме.

Ангола не се предаде и заигра отлично след подновяването на играта, разчитайки главно на Яник Морейра в подкошието. Играчът на Сейнт Мери'с Юнивърсити, където треньор е легендарния Лари Браун изнесе истинско показно на съперника и доближи своите само на две точки - 63:65.

Пет минути преди края на мача кош именно на Морейра даде аванс от 77:76 на Ангола. Оттук до края на двубоя африканците не изпуснаха инициативата и заслужено триумфираха с успеха, запазвайки надежда за класиране след 91:83.

23-годишният Морейра наниза 38 точки при стрелба 17/24, овладя 15 борби и добави по 1 чадъра и 1 отнета топка. Едуардо Мингас остана с 16 точки и 9 борби.

Крис Гулдинг вкара 22 точки за Австралия, включително 6 тройки, а Брок Мотъм остана с 13.

Австралийците вече си гарантираха класиране за осминафиналите.