Елица Костова отпадна в Букурещ

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Костова загуби от представителката на домакините Моника Никулеску с 5:7, 5:7 за 2:20 часа. Българката започна от квалификациите и постигна четири поредни победи на турнира преди да загуби днес.

През целия мач играта беше равностойна. В първия сет румънката първа стигна до пробив за 6:5, а след това при свой сервис поведе в резултата след 62 минути игра. Във втората част Никулеску взе аванс от 2:0, но Костова изравни. След това българката направи нов пробив за 5:3 и сервираше за сета, но загуби следващите четири гейма, а с това и мача.

Така Костова си осигури 48 точки за световната ранглиста и 3310 долара от наградния фонд.