Грозданов се класира за четвъртфиналите на турнира на ITF

Държавният шампион Тихомир Грозданов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Фючърс" на ITF в Пловдив с награден фонд 10 хиляди долара. Поставеният под номер 2 Грозданов победи германеца Андреас Мийс с 6:0, 6:4. 27-годишният варненец спечели първите седем гейма в мача по пътя си към успеха.

Така той си осигури 2 точки за световната ранглиста и 292 долара, а за място на полуфиналите ще срещне победителя от двубоя между Каталин Гард (САЩ) и Петер Голдщайнер (Австрия).

Друг българин Пламен Милушев отпадна във втория кръг. Участващият с "уайлд кард" Милушев загуби с 2:6, 2:6 от четвъртия в схемата Хуан Карлос Саес (Чили). 19-годишният Милушев си осигури 1 точка за класацията на АТП и 172 долара.