Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Евертън продължава гонитбата за ШЛ, горчиво завръщане за Мойс на "Гудисън" (видео)

Отборът на Евертън записа категорична победа с 2:0 над шампиона на Англия Манчестър Юнайтед и по този начин му нанесе рекордна 11-а загуба от началото на сезона. Бившият мениджър на "карамелите" Дейвид Мойс получи студено посрещане от феновете на "Гудисън Парк", а след това трябваше да види и как възпитаниците му бяха надиграни от неговия доскорошен тим. Лейтън Бейнс и Кевин Миралас наказаха гостите и върнаха "карамелите" отново на победния път. Гостите пък продължават разочароващото си представяне през сезона и вече почти нямат шансове да играят в Европа.

Домакините бяха далеч по-добрият отбор на терена преди почивката и заслужено стигнаха до два гола във вратата на Давид де Хеа. Защитникът Лейтън Бейнс даде преднина на "карамелите", след като отбеляза от дузпа в 28-ата минута, за да открие резултата на "Гудисън Парк". Мърсисайдци получиха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Фил Джоунс парира с ръка удар на Ромелу Лукаку от границата на наказателното поле. От бялата точка Бейнс хладнокръвно прониза Де Хеа с удар в центъра на вратата и направи резултата 1:0.

В 43-ата минута домакините успяха да удвоят своя аванс, след като Кевин Миралас се измъкна от засадата, покрит от Александер Бютнер, и с невероятен удар по диагонала матира Давид де Хеа за деветия си гол от началото на сезона.

След почивката събитията на терена не се промениха особено върпреки смените, предприети от мениджъра на гостите Дейвид Мойс, който включи в игра Хавиер Ернандес, Антонио Валенсия и Дани Уелбек. Манчестър Юнайтед се опитваше да търси гола, но нямаше особен успех при атаките си, а от своя страна домакините дори можеха да отбележат и трето попадение, но Давид де Хеа спаси с вещина удар на Кевин Миралас.

Единственото 100-процентово голово положение за "червените дяволи" дойде в 88-ата минута, когато Ернандес изведе Уейн Рууни сам срещу Тим Хауърд, но английският национал не успя да преодолее вратаря, стреляйки в тялото му.

Така домакините се върнаха на пътя на победите след грешната си стъпка през седмицата срещу Кристъл Палас и продължават гонитбата с Арсенал за четвъртото място. 11-ата загуба на Манчестър Юнайтед през сезона пък означава, че 20-кратните шампиони нямат дори и теоритични шансове за топ 4.