Не е за вярване! 34-годишен нападател вкара седем гола в един мач, счупи рекорд

34-годишният нападател на Порт Талбот - Райс Грифитс, постави рекорд, след като стана първият футболист, отбелязал седем гола в един мач във Висшата лига на Уелс. Това се случи в петък вечерта, когато Грифитс просто не можеше да бъде спрян в мача с местния противник и последен (от 12 отбора) в класирането на уелското първенство Ейфън Лидо. Деветият в подреждането Порт Талбот победи като гост със стряскащия резултат 8:2, като Райс Грифитс вкара само един гол през първата част и цели шест през второто полувреме. От седемте му попадения две бяха от дузпи.

Интересно за отбелязване е, че Ейфън Лидо поведе с 1:0 в резултата с гол на Скот МакКорбри още в 10-ата минута, но само минута след това домакините останаха с 10 души на терена след червен картон на Калън Боудън. В 12-ата минута Райс Грифитс изравни с удар от бялата точка, а Мартин Роуз в 30-ата минута даде аванс на Порт Талбот в резултата. След почивката Грифитс направи за смях отбраната на противника с шест гола (49, 54, 66, 75, 80-дузпа, 85). Между всички тези попадения точен за 2:4 в 61-ата минута бе и авторът на първото попадение за Ейфън Лидо Скот МакКорбри.

Не е изненадващо, че с тези седем гола Райс Грифитс оглави класирането при голмайсторите в уелската Висша лига с общо 18 попадения от началото на сезона. Грифитс е бил реализатор №1 на уелския шампионат рекордните седем пъти. Основният конкурент на Грифитс за голмайсторския приз е полузащитник - Крис Венейбълс от Абърсуайтс Таун, който е с 16 попадения дотук.

Райс Грифитс е втори във вечната класация на топстрелците в уелската Висша лига. Грифитс има 255 гола в 342 срещи и пред него е единствено Марк Лойд-Уилямс, който е с 319 гола в 468 мача и вече не се състезава. Тъкмо Марк Лойд-Уилямс бе досегашният притежател на рекорда за най-много голове в уелското първенство в един мач. Той е вкарвал на два пъти по шест гола в един двубой с екипа на Бангор Сити.

Грифитс е и единственият футболист с хеттрик за уелски отбор в евротурнирите. Той се разписва три пъти във вратата на литовския тим Ветра за победата на Ланели с 5:3 в мач за Интертото през 2007 година.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!