Федерер мачка за 84 минути в Париж

Роджър Федерер мина като влак-стрела през французина Максим Тешейра във втория си мач на тазгодишния "Ролан Гарос". Носителят на рекордните 16 титли от Големия шлем прегази своя съперник с 6:3, 6:0, 6:2, като мачът им на втория по капацитет корт "Сузан Ленген" продължи само за 84 минути.

Поставеният под номер 3 швейцарец нямаше вчерашните проблеми на защитаващия титлата си и петкратен шампион Рафа Надал, който с мъка отстрани Джон Иснър в първия си петсетов мач на Откритото първенство на Франция. Федерер загуби веднъж подаването си в първия сет, но след това бе повече от категоричен и накара Тешейра да изглежда като пълен аматьор.

Доказателство за тоталното превъзходство на швейцареца е и статистиката от втория сет, в който 22-годишният французин успя да запише само 8 точки. В резултат на това Федерер спечели 13 поредни гейма преди Тешейра да спре серията му едва в петия гейм на третата част. Малко след това представителят на домакините спаси мачбол, но това бе всичко, което той успя да направи в този мач.

Категоричната победа на Роджър Федерер обаче не е изненада за никого, като се има предвид, че днешният му съперник никога досега не е участвал дори в турнир на АТР. 181-ият в света Тешейра намери място в основната схема на "Ролан Гарос" благодарение на специалната покана, която получи от организаторите.

Федерер, който спечели титлата в Париж през 2009 година, ще гони място на осминафиналите срещу поставения под номер 29 сърбин Янко Типсаревич, отстранил по-рано през деня испанеца Пере Риба с 6:1, 6:3, 6:0.