Лацио обърна Интер и завърза възела в Серия "А" (видео)

Отборът на Лацио постигна драматичен домакински успех над Интер с 2:1 в най-интересния сблъсък от 24-ия кръг в Серия А. Резултатът откри в полза на "нерадзурите" Ашли Йънг в края на първото полувреме. Чиро Имобиле от дузпа изравни в началото на втората част, а в 69-ата Сергей Милинкович-Савич вкара победното попадение. До края на мача видяхме отменен гол за гостите и страхотен пропуск на Имобиле, който можеше да сложи точка на спора преди последния съдийски сигнал.
Така Лацио се изкачи на второто място в класирането, като поведе пред днешния си съперник, който вече е трети с 54. Лидер е Ювентус с 57. Едно равенство в Рим днес щеше бъде добра новина за гранда от Торино, но сега битката за титлата в Серия А стана още по-ожесточена.
С успеха Лацио си отмъсти на Интер за последната загуба през сезона. Това се случи през септември в Милано - 0:1. Двубоят тази вечер беше и генерална репетиция за "нерадзурите" преди гостуването на Лудогорец в четвъртък в първия мач от 1/16-финалите в Лига Европа.

Срещата бе и своеобразен дуел между голмайсторите на двата отбора Чиро Имобиле и Ромелу Лукаку, спечелен от италианския национал.

Двубоят започна на високо темпо, но играчите имаха проблем с терена, който видимо беше подгизнал.

В 8-ата минута се стигна до най-опасното положение до този момент, когато след изстрел от средна дистанция на Джони топката разтресе напречната греда, а вратарят Падели не успя да помръдне.
Отговорът на Интер дойде десет минути по-късно,  когато след контраатака Лукаку стреля отблизо, но Стракоша с тяло спаси. Преди да тръгне атаката обаче Барела падна след сблъсък с Милинкович-Савич и остана да лежи, тъй като изпитваше силна  болка. Той получи медицинска помощ и играта продължи. В средата на полувремето Лацио владееше повече топката и положенията пред Падели зачестиха. Имобиле опита мерника си, но Шкриняр му попречи да отправи хубав удар. Интер дебнеше за контраатаки, като напред неизменно беше търсен Ромелу Лукаку. Белгиецът беше изведен добре зад отбраната с дълга топка, овладя я, след което се ядоса, че няма на кого да подаде, но се оказа, че е бил в засада.
Така се стигна до 44-ата минута, когато след поредната контраатака на Интер Кандрева стреля извън наказателното поле, Стракоша отрази удара не по най-добрият начин и топката попадна в обсега на Ашли Йънг, който с удар от въздуха откри резултата.
Второто полувреме започна отлично за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа. След центриране в наказателното поле на Интер се стигна до хаос. Шкриняр опита да изчисти топката пред погледа на Падели, тя се насочи към Имобиле, който беше повален отзад от Де Фрай. Реферът посочи дузпа, която беше реализирана от Имобиле с безкомпромисно изпълнение.
В 65-ата минута и “нерадзурите” имаха претенции за дузпа, след като Ашли Йънг падна в наказателното поле, но намесата на Луис Фелипе се оказа чиста. В 69-ата минута Лацио излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер Марушич се опита да отбележи, но топката беше изчистена от голлинията от Брозович. При добавката Милинкович-Савич успя обаче да я насочи в долния ъгъл за 2:1. Малко по-късно попадение на Интер беше отменено заради засада на Лаутаро Мартинес.
Имобиле можеше да сложи точка на спора, но вратарят Падели успя да спаси удара му очи в очи. Антонио Конте пусна в игра Алексис Санчес в търсене на острота в атака и замисълът му беше близо до осъществяване в самия край на полувреме. Чилиецът можеше да стреля от дистанция, но предпочете да комбинира с Лукаку, чийто изстрел беше спрян с тяло от Ачерби. В крайна сметка резултатът се запази и така двата тима размениха местата си във временното класиране. Лацио излезе втори, а Интер отстъпи на третото място.
Лацио - Интер 2:1
0:1 - Йънг (44)
1:1 - Имобиле (50-дузпа)
2:1 - Милинкович-Савич (69)

Лацио: Стракоша, Луис Фелипе, Ачерби, Раду, Марушич, Милинкович-Савич, Лейва, Луис Алберто,  Джони, Кайседо, Имобиле.

Интер: Падели, Годин, Де Фрай, Шкриняр, Кандрева, Барела, Брозович, Весино, Йънг, Лукаку, Лаутаро Мартинес.