Ботев 1:0 Черно море, греда за гостите

Ботев (Пловдив) и Черно море играят при резултат 1:0 в среща от 13-ия кръг на efbet Лига. Вини Трибуле (6) беше точен за домакините.

Двата тима са сред добре представящите се отбори в елита. „Канарчетата“ спечелиха 25 точки в 11 срещи и водят с три пункта на Черно море, който пък има мач повече от своя опонент.

Преди срещата наставникът на Ботев Душан Керкез беше награден с плакет от спортния директор Артур Платек. В предишния мач срещу Славия специалистът навъртя 50 мача начело на "канарчетата".

Рано-рано Ботев поведе в резултата. След центриране от защитник не успя да изчисти. Вратарят на Черно море реагира и изби, но кълбото попадна право във Вини Трибуле, който от близка дистанция не сбърка.

След това двата отбора трудно достигаха до голова ситуация пред противниковата врата. В 34-ата минута Черно море беше близо до изравнителния гол, но тимът нямаше късмет, тъй като топката срещна страничната греда. Уеслен Жуниор засече с глава след центриране от корнер, а след докосване от Росен Стефанов топката се чукна в гредата.

В 39-ата минута "моряците" разиграха добре помежду си и топката достигна до Мартин Милушев. Той овладя и нанесе силен удар от пенталтерията, който обаче беше насочен право във вратаря на Ботев. Това позволи на Бернат да боксира.

БОТЕВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Вини Трибуле (6)

Стартови състави:

БОТЕВ: 1. Ханс Бернат, 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле;

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 17. Мартин Милушев, 88. Ренан Арияш, 99. Уеслен Жуниор, 6. Виктор Попов, 8. Асен Дончев, 7. Брено Енрике;