Томаш разкри голямата причина за поражението и отсече: Под дъното сме, срам ме е, мога да си тръгна точно днес

Наставникът на ЦСКА - София Александър Томаш разкри голямата причина за поражението от Левски с 0:1. Треньорът на "червените" обяви, че причината е в слабата физическа подготовка. Томаш допълни, че отборът е на дъното, но е оптимист, че ще тръгне нагоре, защото през днешното първо полувреме е играл добре.

Левски взе дербито след 25 месеца пред 27 000, "червените" със загуба №7

"Неприятна загуба, особено за нашите привърженици, на които искам да се извиня. Но видях и положителни неща. Бяхме отборът, който влезе по-добре в мача. През първото полувреме създадохме доста положения, но в такива мачаве трябва да реализираш. Второто полувреме отпаднахме физически. Видя се ясно. Дадохме ивнициативата. Не че Левски създаде нещо. Всичко създадено беше от наши грешки", започна Томаш.

"Ако е напрежението, сме длъжни да се справим. Има други причини за загубата, които съм казал на футболистите. Една от тях е, че отпаднаха физически. Това е пътят и начинът. ЦСКА трябва да изглежда много по-добре, както първото полувреме. Явно сме стигнали дъното. Отсега трябва да вървим нагоре. Не съм човек, който ще се оправдава. Нося отговорност и съм старши треньор. Имаше и положителни ситуации, опитваме се да играем футбол. Когато си готов, може и да надграждаш. Другото не го виждам.

Днес имахме доста чисти положения. Илзизахме от пресата, но не реализирахме. Не мога да коментирам дали имаше или не дузпа. Искаме да победим във всеки един мач и ще работим.

Това, че дадохме лентата на Купър, показа, че е професионалист и той го демонстрира на терена.

Бях доста спокоен, знаех какво да очаквам от Левски. Притесненията ми бяха да не се подведем по тяхната игра, което стана през второто. Искам моят отбор да почива, когато притежава топката", продължи треньорът на "червените".

"Под дъното сме. Срам ме е да гледам класирането. Привържениците не го заслужават. Не е лесно, но ако е лесно, нямаше да съм аз. Времето ще покаже кой става за ЦСКА и кой - не.

Имахме ситуациите. Играем комбинативен футбол, който съм сигурен, че вие го харесвате, футболистите го харесват.

Мога да си тръгна точно днес. И ако върна времето назад, ще направя точно същото. За ЦСКА трябват мъже. Мога да нося отговорност. Спя по 3-4 часа. Тази вечер няма да спя. Публиката е най-голяматна. Въпреки че днес загубихме, те спечелиха дербито", разясни Александър Томаш.