Приказно воле на Тонислав Йорданов спаси Арда срещу Латино Берое

Арда (Кърджали) и Берое играят при 1:1 във втория двубой от efbet Лига в днешния ден. Хуан Карлос Пинеда даде аванс на гостите с далечен удар в 61-ата минута. В 80-ата минута Тонислав Йорданов изравни с прекрасно воле.

Мачът започна с проучване от страна на двата отбора, което доведе до скучни минути. В 16-ата вратарят на домакините Анатолий Господинов изби опасен изстрел от фаул на испанския халф на "зелените" Исмаел Ферер. След изпълнението на корнер Берое имаше претенции за дузпа, но главният съдия Георги Гинчев не видя нарушение на Илкер Будинов срещу Хуан Саломони.

Последваха няколко опасни разбърквания пред рамката на гостите от Стара Загора. В последната минута на първата част Чинонсо Офор пропусна да изведе Арда напред в резултата. Нигерийският нападател нанесе опасен удар с глава, но вратарят Артур Мота реагира добре и успя да спаси. Това беше и най-чистото положение, което хората на Александър Тунчев създадоха преди почивката.

В 61-ата минута Берое поведе. Хуан Карлос Пинеда стреля от далечно разстояние, а Анатолий Господинов допусна топката да се спре в неговия ляв ъгъл - 1:0 за футболистите от Стара Загора.

Изравняването дойде в 80-ата минута. Резервата в състава на домакините Тонислав Йорданов шутира в стената от фаул, след което топката се върна към него. Без да я остава да падне на тревата, централният нападател я овладя и с перфектно воле я забучи в мрежата на безпомощния Артур Мота, който въобще не мръдна - страхотен гол и 1:1.

Малко след попадението на Тонислав Йорданов, Стефан Статев можеше да донесе обрат на Арда, но изстрелът му след подаване на Чинонсо Офор премина покрай целта. В добавеното време Лучано Скуадроне засече топката пред вратата на Анатолий Господинов, но бившият вратар на ЦСКА - София улови.

Арда (Кърджали) 1:1 Берое

0:1 Хуан Карлос Пинеда (61)
1:1 Тонислав Йорданов (80)

Стартови състави:

Арда (Кърджали): 1. Господинов, 2. Каскардо, 8. Баран, 9. Офор, 10. Б. Цонев, 17. Будинов, 23. Виячки, 33. Тилев, 80. Котев, 93. Жуниор, 99. Иванов.

Берое: 1. Мота, 3. Саломони, 5. Скуадроне, 6. Фелипе, 8. Сегундо, 9. Годой, 11. Ферер, 15. Барето, 17. Торес, 19. Алгара, 32. Тиаго.