Легендата Яго Аспас измъкна Селта срещу Жирона

Селта и Жирона завършиха 1:1 в мач от 8-ия кръг на Ла Лига. За каталунците откри Янхел Ерера (38’), но легендата на клуба от Виго Яго Аспас, който преди мача специално бе награден заради постижението си от 500 срещи за галисийците, изравни в 81-вата минута и спаси точката за тима си.

Така и двата тима продължиха негативните си серии, като Селта има едва една победа в последните си шест мача, а Жирона е вече четири последователни срещи без успех, като домакините остават с 10 точки, а каталунският тим с пункт по-малко.

Жирона започна по-добре мача и пропусна две положения. Първо Янхел Ерера излезе очи в очи с Висенте Гуаита, но диагоналният му удар бе спасен. След това пък Ориол Ромеу центрира добре, но ударът на Абел Руис с глава бе неточен. По-добрата игра на каталунците все пак даде резултат в 38-ата минута. Тогава Дейли Блинд намери добре Ерера, който с глава откри резултата - 0:1 за Жирона.

През втората част Селта понатисна съперника си, но дълго време не успяваше да създаде нищо сериозно пред вратата на Пауло Гасанига. Тогава дойде момента на легендата на домакините Яго Аспас, който записа своя рекорден мач номер 501 с екипа на галисийците. Той се появи от пейката и успя да изравни в 81-вата минута. Тогава след чудесна комбинация между три резерви - Уго Алварес, Вилиот Сведберг и Аспас, топката попадна в 37-годишният ветеран, който с хубав удар с левия крак не остави никакви шансове на Гасанига - 1:1. До края на срещата Селта можеше дори да се се поздрави с победата, но далечен изстрел на Сведберг профуча покрай гредата.