Банско би като гост ЦСКА 1948 III, продължава без загуба на Югозапад

Банско победи с 1:0 като гост ЦСКА 1948 III в среща от XI кръг на Югозападна Трета лига. Момчетата на старши треньора Борислав Хазуров и записаха осма победа в първенството, но тя не дойде никак лесно.

Първото полувреме отборът на ЦСКА 1948 III игра много силно и създаде доста проблеми на защитата на Банско. В 15-ата минута домакините от ЦСКА 1948 III създадоха хубава атака и получиха правото да изпълнят дузпа, но вратарят на Банско Атанас Тапигьозов, който е майстор в ловенето на дузпи, се справи по перфектен начин и хвана 11-метровия наказателен удар.

Второто полувреме отборът на Банско заигра по-добре и заслужено стигна до попадение в 58-ата минута, когато при едно центриране топката попадна в Жоро Рошков и той подаде към Виктор Ергин, който от своя страна с топовен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря.

След това Роман Родопски можеше да удвои резултата, но изстрелът му мина над гредата. В края на срещата ЦСКА 1948 III опита натиск, но силите им стигнаха до два неточни удара. В следващия кръг Банско приема Гранит (Владая).