"Отбор на надеждата" загуби от Египет, но е на победа от класиране на 1/8-финалите

„Отбор на надеждата“ загуби с 3:4 мача си с Египет в четвъртия ден на Homeless World Cup 2024 - световното първенство по футбол за бездомни хора в Сеул, Южна Корея. Представителите на арабската държава натрупаха аванс от 3 попадения още в началото на двубоя, но българският тим успя да върне два гола до средата на втората част. След това египтяните отново увеличиха преднината си преди да бъде оформен крайния резултат.

"Отбор на надеждата" отново се върна на върха в група "А"

Въпреки загубата си, „Отбор на надеждата“ запазва челното си класиране в група “А” на турнира и има равен актив със съставите на Англия и Мексико – 13 точки. Българският тим обаче има един изигран мач повече от съперниците си.

Утре в 5:00 часа българско време националите ще срещнат силния отбор на Южна Африка, който е сред фаворитите за титлата тази година. Успех в този двубой ще гарантира на „Отбор на надеждата“ място в топ 16 на световния шампионат. В последния си мач в група “А” на турнира българите ще се изправят срещу актуалния световен шампион Мексико.

Homeless World Cup 2024 се провежда по нова система с една групова фаза, в която участващите 36 отбора са разпределени в 4 групи и в тях всички играят по един път помежду си. В топ 8 на шампионата продължават само първите два тима от крайното класиране във всяка група. Третият и четвъртият играят за разпределение на местата от 9 до 16 и т.н.