Захари Сираков: Търсихме максимума, вижда се, че Петрокуб не е случаен отбор

Наставникът на Лудогорец Захари Сираков даде мнението си след победата на своя тим над Петрокуб. “Орлите” се наложиха с 4:0 над молдовския шампион и почти сигурно си гарантираха участие в основната схема на Лига Европа.

Лудогорец сгази Петрокуб и гледа към основната схема на ЛЕ

“Доволен съм от първото полувреме, второто полувреме се видя, че имаме нашите кризисни моменти пред нашата врата. Радващо е, че не допуснахме, а вкарахме още два гола. Момчетата играха до края, не се предадоха, търсихме максимума и поздравявам, че се представиха силно.

Затова бяха и смените, през 3-4 дена играем мачове. Нареси беше болен и сам си искаше смяната, но съм доволен, че взехме комфортна преднина. Има още един мач обаче и се вижда, че отборът на Петрокуб не е случаен. Искат да играят футбол, за което ги поздравявам.

Ще направим всичко възможно момчетата да подходят сериозно.

Има още какво да се изисква. Когато пресираме, да пресираме всички. Радващо е, че днес се опитваме да играем комбинативен футбол. В мача с Левски имаше нервност.

Има настроение, вдигнахме го. Момчетата са професионалисти, ще има загуби, но е важно да покажем как се изправяме. Поздравявам момчетата и всички в този клуб, че се вдигнахме след тежката загуба от Карабах.

Мисля мач за мач, а времето ще покаже докога ще остана начело на първия тим”, заяви Сираков.