Бърз обрат зарадва Черно море и вгорчи настроението в Локомотив (Пд)

Черно море си тръгна с победа от Пловдив в последен мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на наставника Илиан Илиев победиха Локомотив (Пловдив) с 2:1 след обрат в заключителните 15 минути. Жулиен Лами (62) беше точен за пореден път за "смърфовете", а Исмаил Иса (75) възстанови равенството. Влатко Дробаров (83) направи пълен обрата за "моряците", с което подпечата успеха за варненци.

В 9-ата минута Димитър Илиев сви топката в наказателното поле към Лами, който стреля силно. Ако не бе отличният шпагат на Виктор Попов, то Локомотив почти сигурно щеше да стигне до гол. Две минути по-късно "моряците" отговориха с еднотипна ситуация в наказателното поле на пловдивчани. Топката попадна на крака на Сула, който стреля силно, но Пешов постави тялото си на пътя на удара.

В 25-ата минута Асен Дончев центрира към втора греда, където Живко Атанасов беше изпуснат от защитата на Локомотив. Защитникът стреля с глава под горната греда, но стражът Кристиан Томов успя да спаси. При добавката Влатко Дробаров не успя да вкара топката в мрежата.

Веднага Локомотив създаде две опасности пред вратата на гостите. Първо Димитър Илиев стреля в аут, а след това, в 28-ата минута, Лами центрира остро към втора греда, където Мартин Паскалев се бе позиционирал добре, но не успя да се разпише.

В 33-ата минута Димитър Илиев и Ангел Лясков разиграха на двойно. Последният стигна до удар към вратата, който беше слаб и насочен право във вратаря Пламен Илиев. В 42-рата минута пред "моряците" се откри най-чистата ситуация за гол, която беше пропусната с лекота от Асен Дончев. Той засече от близко разстояние хубаво центриране на Сула, но не успя да насочи удара в някой от ъглите, а стреля право в Томов.

Второто полувреме започна с удари в аут на Сула и Димитър Илиев. В 50-ата минута с голяма доза късмет топката достигна до Брено Тейшейра, чийто удар беше отразен по много добър начин от Кристиан Томов. Имаше шанс и за добавка на Мазир Сула, но нападателят се сблъска с вратаря на Локомотив и бе отсъдено нарушение в атака.

В 57-ата минута много опасен удар на Христо Иванов, насочен в горния ляв ъгъл на вратата, премина на сантриметри покрай гредата. В 62-рата минута Черно море не успя да се възползва от добра контраатака и на свой ред беше хванат на контра. Георги Каракашев изнесе топката през центъра и подаде към Жулиен Лами в предни позиции, който вдигна глава към вратата и с мощен удар опъна мрежата на Пламен Илиев за 1:0.

В 75-ата минута Черно море изравни чрез Исмаил Иса. Ангел Лясков позволи на Дуду да центрира от десния фланг на атака към втора греда, където Исмаил Иса се бе позиционирал между Паскалев и Пашов. Нападателят стреля веднъж с глава, Томов отрази, но при добавката не сбърка. Пашов пък имаше претенции за изблъскване в гръб от Иса, които бяха подминати от главния съдия.

Много бързо след това Черно море достигна до пълен обрат. Точен с глава при центриране от корнер бе Влатко Дробаров. Бранителят се възползва от перфектно центриране на Сула и неточност на Паскалев, който изпусна Дробаров.

ЛОКОМОТИВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
1:0 Жулиен Лами (62)

1:1 Исмаил Иса (75)
1:2 Влатко Дробаров (83)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81 Кристиан Томов, 44 Ангел Лясков, 91 Хорхе Сегура, 4 Мартин Паскалев, 16 Кристиян Пешов, 33 Георги Каракашев, 6 Христо Иванов, 22 Ивайло Иванов, 17 Николас Пенев, 14 Димитър Илиев, 99 Жулиен Лами

Старши треньор: Любослав Пенев

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Пламен Илиев, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 8 Асен Дончев, 6 Виктор Попов, 15 Даниел Мартин,  71 Васил Панайотов, 27 Даниел Димов, 11 Дуду, 10 Мазир Сула, 7 Брено Тейшейра

Старши треньор: Илиан Илиев