МЛАДЕЖИТЕ НА БЪЛГАРИЯ ЗАГУБИХА ШАНСОВЕ ЗА ЕВРОПЕЙСКИ ФИНАЛИ СЛЕД ОБРАТ И ЗАГУБА СРЕЩУ ПОЛША - ОТЗИВИТЕ НА ЖИВО СЛЕД 1:3

Черно море обърна Ботев (Враца), отмениха гол на Клаудиу Кешерю

Отборът на Черно море постигна успех с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Гостите откриха резултата в 36-ата минута, когато Браян Переа се разписа. Четири минути по-късно Влатко Дробаров изравни, а победата за домакините донесе Васил Панайотов в 70-ата минута.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на тима от Враца. В 9-ата минута Исмаил Иса засече центриране с глава, но кълбото не попадна в целта.

Секунди по-късно Бубакар Траоре отправи страхотен шут от далечна дистанция, но кълбото се отби в горната греда.

В 30-ата минута централният нападател на "моряците" опита да изненада Федерико Бариос с удар от далеч, но топката отлетя в аут.

Шест минути по-късно Даниел Генов центрира от ъглов удар. В наказателното поле на домакините футболистите на Черно море не се ориентираха добре и позволиха на Браян Переа да стреля с глава от близка дистанция, оставяйки безпомощен Пламен Илиев.

Отговорът на домакините дойде в 40-ата минута. Васил Панайотов центрира в наказателното поле на врачани към Живко Атанасов, който отправи хубав изстрел с глава, но Федерико Бариос изби. При добавката Влатко Дробаров не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В 57-ата минута футболистите на Илиан Илиев вкараха втори гол. Топката беше пласирана в наказателното поле на врачани и Асен Дончев продължи с глава към далечната греда. Там Живко Атанасов засече топката и вкара, но попадението бе отменено поради засада.

В 70-ата минута "моряците" направиха пълен обрат след фантастичен пробив на Дуду, който завърши с пас към Васил Панайотов. Халфът с точен удар по земя матира стража на Ботев.

Две минути по-късно дебют за "моряците" направи румънската легенда на Лудогорец Клаудиу Кешерю. Той замени Асен Дончев.

В 76-ата минута Клаудиу Кешерю успя да вкара гол в своя дебют, но след преглед с ВАР стана ясно, че пасът към Велислав Василев, който центрира за гола, е закъснял и младият футболист на Черно море е бил в засада.

В последните секунди Брено Тейшейра можеше да направи резултата 3:1, но ударът му премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация от сблъсъка на "Тича".

С този успех Черно море се изкачи до седмото място с актив от седем точки. Врачани остават на дъното без нито една на сметката си.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1

0:1 Браян Переа (36)
1:1 Влатко Дробаров (40)
2:1 Васил Панайотов (70)

Стартови състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Даниел Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 11. Дуду, 8. Асен Дончев, 17. Мартин Милушев, 9. Исмаил Иса