Локомотив (София) с впечатляващ успех над Черно море

Отборът на Локомотив (София) постигна страхотен успех с 2:1 над Черно море в двубой от третия кръг на efbet Лига. Попаденията за "железничарите" реализираха Анте Аралица (52) и Светослав Диков (90+2). Точен за гостите от Варна пък бе Асен Дончев (90+7).

На стадиона в столичния квартал "Надежда" бе президентът на БФС Георги Иванов, който изгледа срещата.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на "железничарите". Велислав Василев направи добър пробив, който завърши с удар с левия крак, но кълбото попадна право в ръцете на Александър Любенов.

17 Локомотив (София) 2:1 Черно море

В 22-ата минута домакините изпратиха дълъг пас, с който Анте Аралица бе изведен, но в последния момент изстрелът на нападателя бе блокиран от защитник на "моряците".

В последните секунди на първата част халфът Симеон Славчев опида шут от границата на наказателното поле, но Пламен Илиев без особени проблеми се справи.

В 52-ата минута домакините стигнаха до първия гол в сблъсъка. Бруно Франко пусна добър пас към Анте Аралица, който с прецизен шут прати топката в мрежата на гостите от Варна.

В 64-ата минута "моряците" останаха с 10 души на терена. Халфът Мазур Сула извърши много грубо нарушение, а след преглед с ВАР главният съдия Станимир Тренчев показа директен червен картон на един от най-важните играчи на тима на Илиан Илиев.

Четвърт час преди края на мача резервата Дуду стреля от свободен удар, но след рикошет в стената топката излезе в корнер.

В 92-ата минута Красимир Станоев пусна майсторски пас към Светослав Диков, който се озова очи в очи с Пламен Илиев, а нападателят без проблеми вкара първия си гол за сезона.

Секунди преди края на сблъсъка "моряците" стигнаха до гол след точен удар от далечна дистанция на Асен Дончев.

По този начин Локо (София) се изравни по точки във временното класиране с "моряците", които имат четири точки от началото на сезона.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Анте Аралица (52)
2:0 Светослав Диков (90+2)
2:1 Асен Дончев (90+7)

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 4. Диме Димов, 5. Атанасиос Пицолис, 46. Стефан Ламбезе, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев, 3. Доналдо Ака, 29. Анте Аралица

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 15. Даниел Мартин, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 5. Начо Паис, 91. Велислав Василев, 16. Андреяс Калкан, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса