Контролна среща: България U15 - Черна гора U15 0:0

Левски вкара "само" два на Локомотив

Левски надигра Локомотив (Пловдив) с 2:0 в дербито на третия кръг в efbet Лига. Хасими Фадига (9) беше точен за гостите от София след страхотно подаване на Ел Джемили, а Мустафа Сангаре (85) удвои. "Сините" имаха доста положения пред вратата на домакините, но така и не ги реализираха. Столичани показаха бърз и атрактивен футбол, докато Локомотив не успя да се противопостави по най-добрия начин на нападението на Левски.

Титуляр за "сините", във втора поредна среща, бе Пламен Андреев.

Преди двубоя левскарите създадоха ефектна хореография в гостуващия сектор по случай 110 години левски, който бе препълнен до краен предел. В същото време стотици левскари останаха извън стадиона, въпреки че се бяха снабдили с билет.

Във ВИП ложата имаше доста интересни лица. Наско Сираков, Христо Крушарски, Даниел Боримиров и Христо Бонев - Зума бяха само част от виповете. Срещата започна с опит на Фадига да шутира към далечния ъгъл, но Мартин Луков внимаваше.

В 9-ата минута на срещата Левски поведе с гол на Хасими Фадига. Голяма заслуга за попадението има Джавад Ел Джемили, който пое топката вляво, влезе остро навътре и с извеждащо подаване в коридор продължи към Фадига. Нападателят, без да се замисля, насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 14-ата минута Ел Джемили отне топката, която отиде в краката на Алекс Колев. Голмайсторът на efbet Лига за сезон 2023/24 стреля мощно, но право в Луков. Локомотив отговори на тези сини атаки в 16-ата минута с мощен шут на Ефе Али, който се отби в страничната греда.

В 23-ата минута Евертон Бала се откъсна и тръгна мощно към вратата на Локомотив. Последва силен удар, който Мартин Луков с котешки рефлекс изби в корнер. Секунди по-късно, след центриране на Евертон от корнер, Кристиан Димитров се извиси в наказателното поле. Той нанесе удар с глава, който удари горната греда, а след това защитата на домакините изчисти.

24 Локомотив (Пловдив) 0:2 Левски

В 27-ата минута Джемили завъртя топката към далечния ъгъл, но отново Луков беше на висота. В 41-рвата минута опасен удар на Евертон Бала директно от фаул бе на косъм от това да опъне мрежата на Мартин Луков. На другата врата Пламен Андреев улови далечен удар на Димитър Илиев.

В 53-ата минута защитата на Локомотив позволи на Ел Джемили да влезе в наказателното поле и да стреля с левия крак. Ударът обаче беше много неточен. Последва размяна на удари. Първо Лами стреля в аут, а в 60-ата минута Ван дер Каап шутира в тялото на Мартин Луков. След това Фадига принуди стража на Локомотив да се намесва.

В 79-ата минута появилият се от резервната скамейка Сангаре направи за смях Мартин Паскалев. Нападателят с лекота надбяга защитника, след което излезе на чиста голова позиция, но загуби равновесие и стреля в аут.

В 84-ата минута Марин Петков имаше много свободно пространство пред себе си. Той предпочете да шутира и прати топката в трибуната зад вратата.

В 85-ата минута Левски удвои преднината си с гол на появилия се резервната скамейка Сангаре. И този път той надбяга Паскалев с лекота по левия тъч. Ситуацията беше идентична с тази от 79-ата минута, но този път нападателят не загуби равновесие, а преодоля Мартин Луков.

Минута преди края на редовното време Майкон можеше да се разпише, но нямаше нужния късмет. Ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

ЛОКОМОТИВ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Хасими Фадига (9)

0:2 Мустафа Сангаре (85)

ЛОКО (ПД): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура , 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 12. Ефе Али, 14. Димитър Илиев (К), 17. Николас Пенев, 99. Жулиен Лами, 9. Мичи Нтело

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 9. Александър Колев, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон Бала, 21. Алдаир, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига.