Арда удари Крумовград в Кърджали за първа победа през сезона

Арда се наложи над Крумовград с минималното 1:0 като домакин в двубой от втория кръг на efbet Лига. Станислав Иванов отбеляза единственото попадение в срещата в 21-вата минута. През второто полувреме отборът на Атанас Рибарски имаше няколко добри голови възможности, но Анатолий Господинов запази мрежата си "суха”.

Това е първи успех за кърджалийци, след като на старта на новия сезон отстъпиха на Локомотив (Пловдив) с 0:1. Крумовград пък започна кампанията с победа над Славия (1:0).

Днес Александър Тунчев не можеше да разчита на наказания Тонислав Йорданов, а гостите бяха без своя капитан Божидар Кацаров. Дебют за гостите направи нападателят Рафаел Фуртадо.

В следващия кръг за Арда предстои гостуване на Лудогорец в Разград, а Крумовград приема Ботев (Пловдив) на базата на "жълто-черните” в Коматево.

Срещата започна равностойно, като в първия четвърт час липсваха опасни ситуации пред някоя от двете врати. В 20-ата минута Тютюков опита центриране към Чинонсо Офор, но Янко Георгиев внимаваше и улови топката без проблем.

Само 60 секунди по-късно Станислав Иванов откри резултата за домакините. Фланговият футболист получи кълбото отдясно, навлезе към границата на наказателното поле и шутира технично към долния десен ъгъл на вратата на крумовградчани - 1:0. Преди попадението останаха съмнения за игра с ръка на Емил Виячки, но претенциите на гостите не бяха уважени от главния съдия.

В 34-тата минута Ренан Арияш се озова на отлична стрелкова позиция, но ударът му беше много неточен. 5 по-късно Серкан Юсеин шутира право в ръцете на Господинов.

В самия край на първото полувреме Юсеин стреля от фал в близост до наказателното поле, но стражът на Арда се намеси подобаващо.

В началото на втората част Рапосо също опита да преодолее Господинов с изстрел от пряк свободен удар, но и неговият опит не беше успешен. Малко след това Ренан стреля от далечно разстояние, но вратарят на кърджалийци отново не беше затруднен.

В 55-ата минута Юсеин намери по страхотен начин Матей Шимич, който шутира от въздуха, но топката се спря във външната страна на мрежата.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Станислав Иванов беше близо до това да удвои преднината на своя тим. Той получи добро подаване от Борислав Цонев и се справи с Янко Георгиев, след което обаче ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

В 64-тата минута Серкан Юсеин беше изведен зад гърба на противниковата защита, но изстрелът му профуча покрай дясната греда.

В 78-мата минута Станислав Иванов пусна страхотно подаване към Стефан Статев, който стреля от движение, но Георгиев бързо скъси дистанцията до играча на "сините" и се отличи с блестяща намеса.

В оставащото време нямаше други попадения и Арда прибави първи точки към своя актив.

АРДА 1:0 КРУМОВГРАД

1:0 Станислав Иванов (21)

Стартови състави:

АРДА: 1. Анатолий Господинов (К), 4. Милен Стоев, 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 93. Феликс Ебоа, 99. Станислав Иванов;