Локомотив (Пловдив) пречупи Арда в мач с червени картони, отменен гол и спорен момент

Локомотив (Пловдив) надви Арда с 1:0 в двубой от първия кръг на efbet Лига. Ефе Али (40) беше точен за домакините, а гол на Тонислав Йорданов (45+4) беше отменен след намеса на ВАР. Мачът на "Лаута" бе ръководен от Драгомир Драганов, а двубоят не мина без спорни ситуации. И "черно-белите", и кърджалийци стартираха кампанията с нови треньори. Любослав Пенев застана начело на "смърфовете", а Александър Тунчев се завърна при кърджалийци.

Локомотив бe воден в днешния мач от помощник-треньора Атанас Стоилов. Причината е, че Любослав Пенев е наказан от ДК на БФС със забрана за изпълняване на функции за една среща. Санкцията на наставника на пловдивчани е наложена в края на сезон 23/24, когато бе начело на Хебър.

Горещото време сякаш попречи на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни. До 15-ата минута, в която главният съдия даде възможност на отборите да се освежат с вода, голови положения липсваха.

В 19-ата минута Камдем беше оставен да влезе в наказателното поле на Арда. Той стигна и до изстрел към вратата, но Господинов затвори ъгъла и изби в корнер. В 22-рата минута домакините имаха претенции за дузпа след сблъсък между Николас Пенев и Емил Виячки, но сигнал на Драганов нямаше.

В 36-ата минута играчите и феновете на Локомотив имаха основателни претенции, че Анатолий Господинов е уловил топката в ръцете си извън пределите на наказателното поле. Стражът беше подлъган от отскочилата топка в земята и беше близо до огромна грешка. Четири минути по-късно пловдивчани разиграха добре между защитниците и вратаря, след което последва бърз пас вдясно, а Камдем веднага центрира по земя. Мартин Петков беше на върха на атаката, но не успя да преодолее вратаря на Арда.

Минута по-късно Локомотив стигна до гол чрез Ефе Али. Топката падна точно пред Христо Иванов в наказателното поле на Арда. Халфът не отправи най-добрия възможен удар, който беше спасен от Господинов, но при добавката Ефе Али опъна мрежата с мощен шут.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част тимът от Кърджали изравни резултата. Борислав Цонев изведе триково Тонислав Йорданов, а той технично чукна топката в обратния ъгъл на вратата. Дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР установи, че Йорданов е бил в положение на засада.

В 11-ата минута на проточилото се добавено време Тонислав Йорданов и Ефе Али бяха изгонени с директни червени картони от Драгомир Драганов заради разправия, която беше близо до това да прерасне в бой.

В 51-рвата минута удар на Боби Цонев от далечна дистанция прелетя високо над вратата. Свободните пространства след изгонването на двама футболисти позволиха на Локомотив и Арда лесно да изнасят лесно топката в предни позиции, но в атака трудно успяваха да стигнат до добра възможност за удар.

В 82-рата минута опит на Цонев да отбележи директно от фаул завърши с топка в трибуна Бесика. Малко след това и удар на Велковски беше неточен.

ЛОКОМОТИВ - АРДА 1:0
1:0 Ефе Али (40)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 12. Ефе Али, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 17. Николас Пенев, 14. Димитър Илиев, 10. Мартин Петков;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Жуниор, 17. Илкер Будинов, 10. Борислав Цонев, 18. Джелал Хюсеинов, 33. Иван Тилев, 19. Тонислав Йорданов, 99. Станислав Иванов, 11. Борис Тютюков;