Пето място за Александра Тоткова на Световната купа в Инсбрук

Александра Тоткова зае пето място при жените в коронната си дисциплина трудност на Световната купа по спортно катерене в Инсбрук (Австрия).

Българката бе 20-а в квалификацията, а на полуфинала постигна четвърти резултат. Финалът, който се проведе късно снощи, беше изключително драматичен. Четири състезателки, включително Алекс, постигнаха резултат 22+, при което полуфиналът определи крайното класиране за 4-7 място.

Яня Гарнбрет (Словения) и Ай Мори (Япония) бяха единствените, които успяха да направят "топ" на маршрута, но с класирането от полуфинала Яня грабна поредна титла от Световната купа в своята богата спортна кариера. Третото място зае корейската състезателка Чеюн Сео.

Това е второто най-добро класиране на Александра Тоткова на Световна купа при жените след 3-ото й място в Шамони през 2021 година.

Останалите наши състезатели в Инсбрук постигнаха: Николай Русев - 63-то място в боулдъра и 49-и в трудността, Слав Киров - 49-о място в боулдъра и 59-о в трудността, а 17-годишната Валисия Мей, която за първи път участва на Световна купа при жените се нареди 65-а и в двете дисциплини.

Следващите два кръга от Световната купа - трудност ще се проведат във Франция - 12-14.07 в Шамони и 17-19.07 в Бриансон. Участие в тях ще вземат Алекс Тоткова и Слав Киров.