Барса спечели рекордна 11-а титла в ШЛ по хандбал след трилър на финала

Отборът на Барса се завърна на върха в европейския хандбал, след като спечели рекордната си 11-та титла в Шампионската лига. "Блаугранас" надделяха в изключителен трилър над датския Олборг с 31:30 (15:15) в големия финал на финалната четворка на най-силния евротурнир, игран в неделя вечер в "ЛАНКСЕС Арена" в Кьолн (Германия).

За разлика от финалът между двата тима през 2021-а, който се игра само пред шепа фенове на трибунитезаоради Covid-19 и Барса спечели лесно трофея след 36:23, сега залата бе препълнена.

В първите 10 минути на финаланата среща Барса имаше надмощие и взе три гола преднина - 5:2. Благодарение на опита на звездите Микел Хансен и Никлас Ландин Олборг реагира и изравни за 8:8. Двата отбора продължиха да се борят много здраво и не успя да вземе надмощие преди почивката, дошла при равенство 15:15.

След много напрегнато второ полувреме всичко се сведе до решителните последни 10 минути. Треньорът на каталунците Карлос Ортега върна в игра Емил Нилсен, след като беше заменен от Гонсало Перес де Варгас в края на първата част, а Барса отново взе три гола преднина - 30:27. Но Олборг за пореден път се върна в мача и имаше последен шанс да изравни в последната секунда. Имаше наказателно хвърляне за датчаните, но Микел Хансен нацели гредата - 31:30 и 11-а титла за Барса.

Така мечтата и последния шанс на емблематичното датско ляво крило Микел Хансен да спечели Шампионската лига се изпари, докато Барса празнуваше поредната титла.

Най-резултатен за Барса бе френската звезда Мелвин Ричардсън с 8 гола за победата и впоследствие бе обявен за Най-полезен играч (MVP) на финалната четворка. Дика Мем и Тимоти Н'гуесан добавиха още 7 и 6 попадения.

За Олборг Микел Хансен също завърши с 8 попадения, докато Томас Арнолдсен и Мадс Хоксер Хангаард се отчетоха с по 6.